В Єврокомісії сподіваються, що в КНР поговорять з рф
В ЄС сподіваються, що КНР допоможе врегулювати конфлікт в Україні. Таку думку висловив заступник генерального секретаря Європейської служби зовнішніх дій Енріке Мора на зустрічі зі спеціальним представником Китаю у справах Євразії Лі Хуеєм, після того, як останній відвідав Україну та країни ЄС.
"ЄС очікує, що Китай, як постійний член Ради Безпеки ООН, відіграватиме конструктивну роль і нагадуватиме про необхідність поважати принципи суверенітету, незалежності та територіальної цілісності шляхом беззастережного виведення усіх сил та військової техніки з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів", — пише Reuters.
Представник Європейської служби зовнішніх дій заявив, що росія несе цілковиту відповідальність за агресію проти України, що є ключовим викликом для регіональної та глобальної стабільності, безпеки й добробуту. Тож нині ЄС має рішучий намір підтримувати Україну, яка скористалася своїм правом на самооборону.
Врешті-решт, обидві сторони погодилися підтримувати контакти та продовжувати роботу для пошуку "врегулювання конфлікту".
В квітні 2023 року Пекін призначив дипломата, колишнього посла Китаю в Росії і спеціального представника КНР у справах Євразії Лі Хуея спеціальним представником з врегулювання російсько-української війни. В середині травня стало відомо, що спецпредставник відвідає Україну. Візит відбувся 16-17 травня. Тоді ж Хуей зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським, головою Офісу президента Андрієм Єрмаком, головою МЗС Дмитром Кулебою, а також міністрами інфраструктури, енергетики і оборони. Дипломат виклав позицію Китаю щодо припинення війни в Україні та наголосив, що Пекін готовий брати участь у мирному врегулюванні, але на основі "мирного плану", запропонованого в лютому китайським лідером Сі Цзіньпіном.
"Лі Хуей виклав позицію Китаю щодо політичного вирішення української кризи. Висунуті головою Сі Цзіньпіном пропозиції є фундаментальними принципами політичного вирішення Китаю в українському конфлікті. Панацеї для виходу з кризи немає, всім сторонам потрібно починати з себе, накопичувати взаємну довіру, створювати умови для припинення війни і мирних переговорів. ... На основі документа "Позиція Китаю щодо політичного вирішення української кризи" Китай готовий сприяти міжнародному співтовариству у формуванні найбільшого спільного знаменника для врегулювання української кризи і докладати власних зусиль для припинення війни, припинення вогню і відновлення миру якомога швидше", – зазначили в МЗС Китаю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.