Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
МЗС Китаю дорікнуло "Великій Сімці" підтримкою "сепаратизму у Тайвані" та не погодився із висновками про "спотворення світової економіки"
Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що Пекін висловлює рішучий протест через заяви країн G7 щодо КНР, які вони озвучили у комюніке саміту в японському місті Хіросіма у суботу, 20 травня. Через це Китай офіційно зробив "подання" Японії та іншим учасникам саміту.
МЗС Китаю дорікнуло країнам G7 тим, що вони втручаються у внутрішні справи їхньої країни. Крім того, Пекін заявив, що ці країни підтримують "сепаратизм Тайваню". І така позиція є неприйнятною для влади КНР.
У комюніке саміту G7 до Китаю прикуто багато уваги. Є багато висновків, а головні з них - такі:
"Лідери G7 просять Китай повпливати на Росію, щоб вона негайно, повністю і беззастережно вивела свої війська з України та припинила військову агресію. Ми закликаємо комуністичний уряд країни розв'язати проблеми щодо Тайваню мирним шляхом", - йдеться у комюніке саміту.
Ця риторика виявилась не до душі офіційному Пекіну. В МЗС Китаю вважають, що США та інші країни "Великої Сімки" не повинні диктувати Піднебесній, що їй робити.
Загалом ця заява МЗС Китаю не стала сенсацією для країн G7. Адже обурюватись на ті чи інші комюніке "Великої сімки" у Китаї вже стало доброю традицією.
Для прикладу, у червні 2021 року Пекін теж робив різкі заяви у відповідь на заяву “Великої сімки” про необхідність дотримання Китаєм прав людини в переважно мусульманському регіоні Сіньцзян. Вони закликали Гонконг зберегти високий ступінь автономії та підкреслили важливість миру і стабільності в Тайванській протоці. У Китаї назвали всі закиди "оббріхуванням Пекіну" та пообіцяли США та їхнім партнерам "вжити заходів", якщо ті втручатимуться у справи Китаю. Щоправда, жодних інших кроків у Пекіні не зробили.
Китай загалом звик бурхливо опротестовувати все, що тільки можна, якщо рішення надходить зі США або Європи. То їм не подобається звіт Пентагону про збройні сили КНР. То Пекін протестує проти відкриття представництва Тайваню у Литві. Майже завжди ці протести супроводжуються якимись попередженнями про наслідки, але у світі вже на це ніхто не реагує. Бо далі слів Китай не йде.
Як писав Інформатор, на саміті "Великої Сімки" перебуває Володимир Зеленський. Він зустрічається з лідерами багатьох країн та говорить з ними про війну в Україні, домовляючись про допомогу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.