Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Країни-члени ЄС спільно закуплять боєприпаси й ракети для України у виробників, які зареєстровані у ЄС чи Норвегії
В п'ятницю, 5 травня, Рада ЄС остаточно схвалила виділення допомоги Україні на суму 1 мільярд євро в межах Європейського фонду миру (EPF). За ці кошти держави-члени ЄС спільно закуплять 155-мм боєприпаси й, за потреби, ракети у європейської оборонної промисловості. Про це йдеться на сайті Ради.
В повідомленні зазначається, що рішення Ради ЄС підтримує спільні закупівлі боєприпасів і ракет у виробників, зареєстрованих у ЄС чи Норвегії. Ланцюжки постачання можуть включати організації, які створені або мають виробництво за межами Євросоюзу чи Норвегії. А щоб мати право на відшкодування з Європейського фонду миру, контракти на закупівлю або замовлення на постачання повинні бути укладені до 30 вересня 2023 року в контексті наявного проєкту Європейського оборонного агентства (EDA) або в межах додаткових спільних проєктів із закупівель під керівництвом держави-члена.
"Сьогоднішнє рішення - ще один важливий крок до постачання в Україну більшої кількості боєприпасів. Збройним Силам України потрібна значна кількість боєприпасів для захисту українського народу та території. Їм потрібно швидко. Разом з попереднім рішенням оперативно надати боєприпаси з наявних запасів ми виділяємо на ці цілі 2 мільярди євро, доводячи спільну військову допомогу ЄС Україні до 5,6 мільярда євро", - повідомив глава євродипломатії заявив Боррель.
20 березня країни Євросоюзу офіційно погодили план на постачання 1 млн снарядів для України. Здійснити таке постачання планують протягом 12 місяців. Загалом до проєкту приєдналися 18 країн. 13 квітня вже Рада Євросоюзу офіційно вирішила підтримати виділення 1 млрд євро на снаряди для України. Допомога здійснюється в рамках Європейського фонду миру, і загальна сума її вже склала 4,6 млрд євро. Нове виділення 1 млрд спрямоване саме на боєприпаси для України, а також відшкодування для тих, хто вже відправив нам снаряди.
Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель у квітні заявляв, що рішення фактично реалізує тільки першу частину угоди Ради про тристоронній підхід. Він спрямований на те, аби прискорити постачання та спільну закупівлю артилерійських снарядів. Відповідно, ресурси наших військових на фронті також стануть менш обмеженими.
Нагадаємо, Франція раніше заблокувала постачання боєприпасів для України на мільярд євро.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.