"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
У військовій адміністрації кажуть, що ніяких ексцесів у зв’язку з великою кількістю паломників у місті немає
До Умані за два дні до свята Рош-га-Шана вже приїхали 11 тисяч паломників-хасидів. Загалом у місті очікують до 30 тисяч прочан - тобто ще до 19 тисяч людей. Приблизно така сама кількість хасидів навідувалася до Умані до повномасштабної війни і карантину.
Голова Уманської районної військової адміністрації Ігор Миклащук запевнив, що великий наплив прочан не завдає незручностей місцевим. “В місті все гаразд, ніяких ексцесів не відбувається", - сказав він.
Влада України неодноразово закликала громадян Ізраїлю утриматися від паломництва в Умань через можливості обстрілів з боку росіян. Однак ізраїльська влада не лише утримується від введення будь-яких обмежень для своїх громадян, але й навпаки, активно підтримує організацію таких поїздок.
Заходи безпеки під час паломництва хасидів забезпечуватимуть силами Нацполіції, Нацгвардії, СБУ. Міська рада в Умані заборонила в мікрорайоні паломництва продаж алкогольних напоїв і речовин, вироблених на спиртовій основі, а також продаж і використання піротехнічних засобів, пневматичної зброї та іграшок, що імітують зброю.
Засновник хасидізму Еліезер Баал-Шем-Тов жив в Україні. А цадик (верховний рабин-вчитель) Нахман, який поширював вчення, наприкінці життя переїхав жити до Умані. Він заповідав поховати себе в цьому місті, бо свого часу під час Коліївщини, тут було знищено чимало євреїв.
У представників хасидизму існує повір’я, що святкування юдейський нового року – Рош га-Шана – має відбутися на могилі цадика, тоді рік буде щасливим та сповненим усіляких гараздів для вірянина. Саме тому хасиди в Умані з’являються кожного року. Цього року Рош га-Шана святкуватиметься з 15 до 17 вересня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.