Внаслідок бойових дій та з інших причин знеструмлені 490 населених пунктів
В Україні споживання електроенергії на початку робочого тижня зростає. Графіки відключення світла не застосовуватимуть, але громадян просять не вмикати декілька потужних електроприладів одночасно з 16:00 до 22:00. Про це повідомили в Укренерго.
23 вересня, рівень споживання електроенергії, станом на 09:30, був на 2,2% вищим, ніж в той самий час у п’ятницю, 20 вересня. Вчора добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був таким же, як і минулої неділі, 15 вересня.
"Наразі енергосистема України продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак росіян, у ній зберігається дефіцит потужності, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. Будь ласка, ощадливо споживайте електроенергію увечері. Користування потужними електроприладами, за можливості, перенесіть на денні години. З 16:00 до 22:00 не вмикайте, будь ласка, кілька потужних електроприладів одночасно", - наголосили в Укренерго.
Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 15 223 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1488 МВт. Експорт не відбувається і не передбачається.
"Через бойові дії та з інших причин сьогодні вранці повністю або частково знеструмлені 490 населених пунктів. В результаті бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Сумській, Херсонській областях. З технічних причин є знеструмлені споживачі на Дніпропетровщині та Чернігівщині", - вказали в Укренерго.
У випадку відключення атомних електростанцій (АЕС) від енергосистеми доведеться переходити на аварійні відключення світла. Про це заявив експерт з енергетики Сергій Дяченко в ефірі "Еспресо".
"Якщо наші АЕС доведеться відключити від енергосистеми, то в нас будуть аварійні режими роботи. Зокрема, електропостачання буде по 4-5 годин на добу. Це буде дуже погано. Втім, варто зауважити, що окупанти бʼють по розподільчій системі. Наші енергетики вже навчились дуже швидко її відновлювати", - сказав Дяченко.
Своєю чергою експерт зазначив, що створені суттєві запаси для відновлення розподільчих мереж, а також фахівці навчилися швидко лагодити знищені розподільчі станції.
"До прикладу, під час останнього обстрілу. Через три тижні наша енергосистема запрацювала в нормальному режимі й ми йдемо майже без відключень світла", - пояснив Дяченко.
За словами експерта, якщо вдасться уникнути великих руйнувань в енергосистемі, то взимку можна очікувати на позитивний графік енергопостачання.
"Якщо все буде добре й ми уникнемо додаткових руйнувань нашої енергетичної системи, то зможемо пройти зиму в більш-менш нормальних умовах", - додав Дяченко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.