Російські атаки пошкодили близько 43% усіх магістральних мереж України
В Укренерго розповіли, що влітку збільшується навантаження на енергосистему, а отже – і ризик введення відключень. Цього літа ремонти значно складніші, ніж попередні, оскільки кількість пошкоджень енергомережі збільшилися. Українців просять не перевантажувати систему та користуватися енергоємними приладами обмежено.
Про це Укренерго пише на своєму офіційному Telegram-каналі. По всій Україні продовжують ремонтні роботи – пошкоджені об’єкти та обладнання намагаються лагодити якомога швидше. Водночас, постійні атаки ворога сильно послабили нашу систему.
“Внаслідок масованих російських атак зазнали пошкоджень 43% магістральних мереж – підстанцій та ліній електропередачі, що транспортують великі обсяги електрики від електростанцій до мереж обленерго. При цьому 70% із пошкоджених підстанцій були атаковані щонайменше 2 рази”, – зазначають в компанії.
Проблема полягає в тому, що до російських атак повністю працювали “дублюючі лінії”. У випадку критичної несправності живлення можна було перемкнути на них, аби світло не довелося вимикати. Проте, російські обстріли позбавили енергетиків такої можливості. Працюючих ділянок електромереж й загалом стало менше. Тільки місцями схему вдалося зберегти завдяки роботі енергетиків.
Таким чином, варіантів перемикання стало менше, а отже і можливості провести ремонтні роботи – теж. Водночас, обладнання, що вціліло, має тепер вдвічі більше навантаження. У місцях, де раніше працювало два трансформатори, зараз працює один, і часу на “відпочинок” у нього немає взагалі. Це підвищує ризики утворення додаткових несправностей.
“Крім того, обладнання під час атаки іноді отримує приховані дефекти, які непомітні при першому огляді. Але під час збільшення навантаження такий пристрій виходить з ладу, а швидко замінити його неможливо”, – додали енергетики.
В Укренерго зазначають, що кожен українець може допомогти зберегти цілісність енергосистеми. Для цього потрібно лише заощаджувати електроенергію. Також людей просять не вмикати енергоємні прилади одночасно з іншими такими приладами. та звести їх використання до необхідного мінімуму. Особливо це актуально у вечірній пік – з 19 по 22 годину.
За даними Програми розвитку ООН, енергосистема України отримала через російські обстріли збитків на 10 мільярдів доларів. Водночас, вона є надзвичайно вразливою до нових аварій. При цьому, у підрахунках ще навіть не враховували підрив Каховської ГЕС, яка повністю не підлягає відновленню.
Також у Міненерго нещодавно зазначили, що наша енергосистема на вихідних місцями не впоралася з навантаженням. Через це сталася низка аварій в різних частинах країни. Зачепило Одеську, Вінницьку, Дніпропетровську, Херсонську та Миколаївську області.
Нагадаємо, що Пентагон надішле Україні допомоги ще на $6,2 мільярда.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.