У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
«Пакунок малюка» - програма допомоги сім'ям, в яких народилася дитина
В Україні закупівлю "пакунків малюка" планують відновити через систему Prozorro. Комітет з питань соціальної політики підтримав відповідний законопроект №5064.
Про це повідомляє інформаційне управління апарату Верховної Ради України,передає Інформатор .
Документ пропонує визначити органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків установами, які призначають і здійснюють виплату / видачу державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.
У законопроекті зазначено вартість допомоги "пакунку малюка" в розмірі трьох прожиткових мінімумів на 1 січня відповідного бюджетного року і подальше визначення кінцевої ціни в результаті аукціону.
"Ситуація з прожитковим мінімумом є неоднозначною. Є прожитковий мінімум, визначений законом "Про державний бюджет України на 2021 рік", який значно менший за його реальну величину. Використовувати цю величину в розрахунку соціальної допомоги - некоректно", - заявив перший заступник глави комітету Михайло Цимбалюк .
Комітет рекомендував парламенту прийняти законопроект за основу, а також врахувати пропозицію щодо незастосування розміру прожиткового мінімуму для визначення вартості одноразової натуральної допомоги "пакунку малюка".
Відзначимо, у 2020 році замість бебі-боксів, уряд запустив пілотний проект - батькам почали видавати допомогу грошима - п'ять тисяч гривень на банківську картку, які можна витратити у спеціально визначених магазинах. Перелік таких магазинів можна подивитися за посиланням.
Нагадаємо, в Україні після затримки відновили видачу «пакунків малюка». Крім того, більше 34 тисяч сімей з початку року отримали гроші замість «пакунку малюка». Про те, як отримати допомогу, можна прочитати тут.
Також Інформатор писав, що не так з монетизацією «пакунку малюка» .