"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Наступний тиждень 16-22 грудня несе нам одразу дві добрі новини
«Вірні друзі» — розповідає про прості, але важливі істини, це справжній тост за дружбу, яка стає опорою та долає час і відстані, нагадування про те, як важливо залишатися щирими в цьому швидкоплинному світі, де спогади гріють душу, а моменти разом залишаються в серці назавжди.
Що подорожчало найсильніше
В Україні останнім часом дуже швидко дорожчають продукти. Майже половину доходів українці витрачають на продукти, в той час, як жителі ЄС на харчування витрачають близько 10% доходу.
Про це йдеться в ефірі телеканалу «Україна 24»,- передає Інформатор .
Прогнози на 2021 рік невтішні - споживчі ціни можуть зрости до 25%. До слова, офіційна інфляція становить 5%. Цей показник - один з найнижчих за останні роки. Але насправді ця цифра далека від реальності.
«Показник інфляції в Україні дуже далекий від реальності. Це розрахунок ще за радянськими стандартами, з так званого споживчого набору. У ньому на сьогодні 336 найменувань товарів і послуг. Переважною більшістю з них українці мало користуються або не користуються взагалі», - розповів Андрій Новак, голова комітету економістів України.
Продукти, які подорожчали найбільше:
Ціни на яйця почали підніматися перед новорічними святами. За рік десяток яєць подорожчав приблизно на 30%.
Влітку ціни на яйця опускалися, але взимку повернулися до зростання. Це пов'язано з тим, що в холодну пору кури несуться менше, до того ж подорожчав корм.
За рік цукор подорожчав на 47%. У Міністерстві економіки пояснили чому.
«У попередні сезони в нас було його перевиробництво, і на ринку був надлишок. Залишки створювали тиск на цінову ситуацію. В цьому році зменшилися посівні площі цукрових буряків, і цукру виробили приблизно на рівні споживання», - розповів Микола Мороз, голова директорату агропромислового розвитку Мінекономіки.
Гречана крупа за рік подорожчала на 34%.
За словами чиновника, ціни на гречку в Україні змінюються в рамках трирічного циклу: спочатку крупа дорожчає, фермери нарощують посіви, відбувається перевиробництво, крупа дешевшає, фермери зменшують посіви, гречки починає не вистачати, і цикл повторюється.
За останній рік олія подорожчала як мінімум в п'ять разів. За останні кілька років - з 29 до понад 40 гривень.
Продукти тваринного походження додали в ціні порівняно небагато: приблизно на 2-4%. У цих галузях вітчизняні переробники сильно конкурують з європейськими виробниками.
За рік вони подорожчали на 12%. Особливо вітчизняні яблука: влітку 2020 вигідніше було купувати імпортні екзотичні фрукти, ніж місцеві яблука. Навіть в червні ціна на них була майже 50 гривень за кілограм.
За рік хліб подорожчав майже на 9%. Це пов'язано з подорожчанням зерна. На 10% він може подорожчати ще й у 2021 році.
Це одні з небагатьох, що подешевшали продуктів.
«Якщо дивитися на овочі, то це мінус 12%. Восени минулого року картопля коштувала 15 гривень за кілограм, зараз за 10 гривень спокійно можна купити в супермаркеті», - розповів Володимир Лапа, радник президента асоціації УКАБ.
Але в Мінекономіки вважають, що в цьому році знову зменшаться посівні площі. І, як результат, ціни знову зростуть вже цієї осені.
Нагадаємо, Державна служба статистики України склала таблицю зміни цін на продукти харчування в країні з 2019 по 2020 рік.
Також Інформатор писав, що у всьому світі подорожчали продукти .