Вони можуть переносити небезпечні хвороби
З настанням тепла в Україні і пробудженням рослин активізуються іксодові кліщі. Їх активність починається в квітні і триватиме до червня, потім вони знову будуть активні в серпні-жовтні.
У Центрі громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, як від них уберегтися, - передає Інформатор .
Кліщі можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань, які потрапляють до нашого організму під час присмоктування.
«Підчепити кліща можна на будь-якому газоні і траві, швидше за все в лісі, парку чи сквері. Тому вирушаючи на прогулянку, пікнік або в похід, варто подбати про захист», - зазначають у відомстві.
Як вберегтися від кліщів:
У ЦГЗ додали, що кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, які присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з'являються припухлість, свербіння, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах.
Алгоритм дій, якщо ви виявили на тілі кліща:
Не всі кліщі переносять збудників небезпечних захворювань, проте їх укуси можуть загрожувати людині близько 150 недугами, найпоширеніші з яких кліщовий енцефаліт і бореліоз (хвороба Лайма).
Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м'язів, нервової і серцево-судинної системи, а також до інвалідності.
Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.
Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках - до летального результату.
Заразитися можна не лише під час кровосмоктання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.
Важливо. Протягом трьох тижнів після укусу кліща спостерігайте за своїм станом: щодня вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися - негайно зверніться до лікаря.
Також ми писали, як захистити себе, якщо на вас напали на вулиці .