“Кракен” в Україні: чи діють вакцини та хто в зоні ризику

Читать на русском

Коронавірус нікуди не подівся

Читать на русском
“Кракен” в Україні: чи діють вакцини та хто в зоні ризику
Розбираємось з новим підвидом вірусу

Коронавірус нікуди не подівся

Перший випадок зафіксували на Сумщині 24 січня. Імунітету найбільш складно побороти саме цей вірус. Також він викликає серйозні захворювання у літніх людей. В МОЗ України розповіли, як швидко “Кракен” шириться та що йому протидіє.

Тема коронавірусу відійшла на другий план після початку повномасштабного вторгнення. Втім, він нікуди не подівся, навіть навпаки – еволюціонував. Зараз країною ширяться три штама COVID-19 – “Альфа”, “Дельта” та “Омікрон”. Підвид останнього – “Кракен” або XDD.1.5.

Які симптоми

Особливої відмінності між симптомів штамів COVID-19 немає. Як повідомляє Центр контролю та профілактики захворювань США, мутація трапляється часто, але лише іноді змінює характеристику вірусу.

Нагадаємо про симптоми COVID-19

  • лихоманка або озноб
  • кашель
  • задишка або утруднене дихання
  • втома
  • болі в м'язах або тілі
  • головний біль
  • втрата смаку або запаху
  • біль у горлі
  • закладеність або нежить
  • нудота або блювання
  • діарея.

Чи діють вакцини

В журналі Cell, який регулярно публікує дослідження у сфері біології і вірусології, з’явилась стаття. В ній автори вказують на те, що поточні вакцини проти COVID-19 можуть бути не такими ефективними проти нових субваріантів вірусу. Це може призвести до сплеску проривних і повторних інфекцій. Але це не виключає необхідність вакцинуватись:

“Однак важливо підкреслити, що хоча ймовірність зараження зараз є більшою, вакцини від COVID-19 показали свою ефективність у запобіганні госпіталізації та важких захворювань навіть проти Омікрону. Також можливе зниження ризику постгострих наслідків COVID-19”, – йдеться у статті.

Важливість вакцинації підкреслює і МОЗ України. Станом на 10 січня в Україні було близько 8 мільйонів доз вакцини трьох типів:

  • однодозова Johnson & Johnson
  • дводозові Pfizer (дитяча та дорослі форми)
  • Corona Vaс.

Принаймні, так зазначає на сайті МОЗ заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Поширення в світі

Протягом останніх трьох місяців “Кракен” зафіксували в 38 країнах світу. Понад 80% – в США. Загалом відомо про 5 288 випадків інфікування “Кракеном”. Жодного не було в Україні до 24 січня. Тепер новий підвид “корони” шириться і у нас. В західних ЗМІ повідомляють, що він в 5 разів швидше передається, ніж перша варіація “Омікрону”, проте офіційних даних про це ми не знайшли – “Кракен” ще недостатньо досліджений підвид.

Цікаво, що він набуває поширення саме в країнах Європи і США, тобто за межами Китаю, де проблема пандемії знову загострюється – іноземні ЗМІ повідомляють, що через місяць після згортання політики толерантності до COVID-19 (орієнтовно початок грудня) в лікарнях Китаю померло 60 тисяч людей від наслідків цієї хвороби.

COVID-19

Це гостре респіраторне захворювання, яке минає як у легкій, так і у важкій формі. Вперше коронавірус виявили в Китаї в 2019 року. Кількість захворювань ширилась, які і кількість померлих внаслідок COVID-19. Згодом епідемія вийшла за кордони Китая, і світ визнав пандемію. Терміново запроваджувались карантинні заходи - країни закривали кордони, на підприємствах і в освітніх закладах переорієнтовувались на дистанційний формат роботи, змушували носити маски. Коли науковці віднайшли вакцину проти COVID-19, захворюваність почала падати.Втім вірус почав мутувати. 

Про перший випадок захворювання новим підвидом штаму COVID-19 читайте тут. Також ми писали, як боротись з флуроною - поєднанням грипу та коронавірусу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.