В Україну прийшла справжня зима: як уберегтися від переохолодження

Читать на русском

Декілька порад, як не замерзнути взимку

Читать на русском
В Україну прийшла справжня зима: як уберегтися від переохолодження

Декілька порад, як не замерзнути взимку

В Україну вже прийшла справжня зима зі снігом та різким похолоданням. Зараз, як ніколи, варто подбати про своє здоров'я, тому в МОЗ дали кілька порад, як вберегтися від переохолодження.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пресс-службу Центру громадського здоров'я України.

Поради, щоб не замерзнути взимку від МОЗ:

Одягатися багатошарово: перший шар (нижня білизна, колготи, шкарпетки, термобілизна); середній шар ( светр, кофта тощо); верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички).

«Що більше шарів одягу, то тепліше. Вибирати одяг потрібно з натуральних або спеціальних матеріалів. Одяг необов'язково має бути грубим, головне - багатошаровість і просторість», – радять у МОЗ.

Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла та можете захворіти. До того ж, малинові кісточки або вуха — це не так вже й добре, а від морозного повітря волосся стає тьмяним і ламким.

Обирайте зимове взуття з товстою підошвою: воно має бути просторим, ідеальним за розміром і не стискати ногу, щоб підтримувати нормальний кровообіг.

Щоб не замерзнути, рухайтеся: якщо ви довго чекаєте на автобус, зелене світло або дівчину – не стійте. Можна підстрибувати на місці, ходити, зробити пару простих вправ або просто обійматися, коли є з кимось. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, отже, ви не замерзнете.

Перед виходом на вулицю поїжте: щоб підтримувати нормальну температуру взимку, організм використовує більше енергії, тому і поповнювати її потрібно частіше. Їжте поживну та здорову теплу їжу.

Відчуваєте печіння на шкірі – шукайте, де зігрітися. Сильне почервоніння та печіння шкіри може бути ознакою обмороження. Якщо відчуваєте, як щоки, руки чи ноги «печуть», або бачите серйозне почервоніння у людини поруч, зайдіть у будь-яке тепле місце – магазин, кафе чи під'їзд.

Не носіть металеві прикраси. Метал охолоджується дуже швидко, і контакти зі шкірою можуть призвести до обмороження окремих ділянок або холодових травм. До того ж, кільця уповільнюють рух крові в пальцях, отже, вони швидше замерзнуть.

Куріння та алкоголь не зігрівають. По-перше, куріння та алкоголь шкідливі незалежно від погоди. До того ж вживання алкоголю створює ілюзію тепла і водночас призводить до його величезної втрати. Куріння зменшує швидкість кровообігу в кінцівках, а значить, робить їх більш вразливими до морозу.

Візьміть із собою термос з чаєм. Якщо ви вирушаєте на кілька годин на морозну вулицю, пийте гарячий чай і більше рухайтеся, щоб зігрітися.

 

В Україну прийшла справжня зима: як уберегтися від переохолодження 1

Нагадаємо, через різке похолодання та снігопади Прикарпатські рятувальники розгорнули мобільні пункти обігріву на карпатських перевалах. У таких пунктах можна зігрітися, випити гарячого чаю та зарядити телефон.

Крім того, в Івано-Франківську вже відкрили перші пункти обігріву для населення .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.