В Україні за рік в понад 1,5 рази збільшилася кількість випадків лептоспірозу: як уберегтися від інфекції

Без своєчасної медичної допомоги хвороба може призвести до ураження нирок, печінки, мозкових оболонок і навіть смерті

Щури, лептоспіроз
Захворювання передається через біологічні рідини інфікованих тварин, колаж "Інформатор"

В Україні з початку 2023 року 141 українець захворів на лептоспіроз. Це у 1,6 раза більше за подібний період минулого року. Джерелом поширення інфекції у більшості з цих випадків стали щури.

Про це повідомляє пресцентр МОЗ України. За їх даними, бактерії-збудники цієї хвороби можуть потрапляти у водойми або ґрунт і жити там до кількох місяців.

"Лептоспіроз - це бактеріальне захворювання, яке через біологічні рідини інфікованих тварин передається до людини. Бактерії-збудники можуть потрапляти у водойми або ґрунт і жити там до кількох місяців", - йдеться у повідомленні.

За даними МОЗ, без своєчасної медичної допомоги хвороба може призвести до ураження нирок, печінки, мозкових оболонок і навіть смерті. Джерелом поширення інфекції у більшості з цих випадків стали щури.

Симптоми захворювання

"Від зараження до перших симптомів минає від двох днів до чотирьох тижнів. Лептоспіроз зазвичай починається з різкого підняття температури тіла - саме тому його дуже легко сплутати з ГРВІ: грипом чи COVID-19", - повідомляють у пресцентрі.
Серед симптомів: головний біль та біль у м’язах, блювання та діарея, озноб, жовтяниця, почервоніння очей та висипання. Водночас захворювання у людини може протікати безсимптомно.
Заразитися лептоспірозом можна через: 
  • контакт із сечею (або іншими біологічними рідинами, крім слини) інфікованих тварин,
  • контакт із водою і ґрунтом, забрудненими сечею інфікованих тварин,
  • вживання їжі або води, забруднених сечею інфікованих тварин,
  • під час купання в заражених водоймах, риболовлі, на територіях, що зазнали повені, під час догляду за хворими і інфікованими тваринами тощо.

Як уникнути захворювання 

Представники МОЗ розповіли, як уникнути небезпечного захворювання. Вони надали першочергові чотири поради, а саме:

  • уникати водойм, в якості води в яких ви не впевнені, не рибалити в них;
  • вакцинувати домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу, робити це регулярно;
  • уникати контактів із хворими та інфікованими тваринами;
  • проводити дератизацію приміщень за першої потреби.

Випадки лептоспірозу в Україні

Останнім часом спалахи лептоспірозу спостерігали у Львівській на Чернігівській областях. На Львівщині наприкінці літа зафіксували серйозний приріст хвороби, показники підвищились до 42% у порівнянні з минулим 2022 роком. Серед захворівших, був й загиблий - 30-річний громадянин, який звернувся до медиків із важким перебігом хвороби й помер вже наступного дня по зверненні. Загалом там було зафіксовано 21 випадок інфекції лептоспірозу, але не у всіх діагноз підтвердився. 

А на Чернігівщині на початку жовтня загальна кількість хворих зросла до п'яти осіб. Один з захворівших займався риболовлею. Головний санітарний лікар підкреслив, що хворий ловив рибу без захисного одягу й відповідного взуття. Бактерія лептоспірозу могла через подряпини на тілі проникнути у кров. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube