В результаті негоди знеструмлені 70 населених пунктів
В Україні споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Графіки відключення світла не передбачаються. Про це 7 жовтня повідомили в Укренерго.
Споживання електроенергії зростає. Сьогодні, 7 жовтня, його рівень, станом на 09:30, був на 2,8% вищим, ніж попереднього робочого дня – у п’ятницю, 4 жовтня. Вчора, 6 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 3,2% вищим, ніж попередньої неділі – 29 вересня.
"Зараз енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак росіян. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Тому користуватись потужними електроприладами краще у період найефективнішої роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00", - закликають в Укренерго.
Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 1 872 МВт/год, з максимальною потужністю в окремі години до 601 МВт. Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 517 населених пунктів.
"Внаслідок бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях. В результаті негоди були знеструмлені 70 населених пунктів у Київській, Черкаській, Кіровоградській та Чернігівській областях", - додають в Укренерго.
Вимкнення світла можуть повернуться навіть, якщо не буде ворожих ударів по енергосистемі України. За найкращого сценарію світло відключатимуть із середини січня.
"Я сподіваюся, що, якщо атак не буде, з тим, що зараз працює в системі, ми принаймні до середини грудня маємо шанси дійти без обмежень. Судячи з прогнозів погоди. Навіть якщо пощастить, то до середини січня... Якщо не буде екстремально масштабних атак, у нас є шанс майже до середини січня доповзти. Що буде далі, передбачити неможливо, будемо дивитися", - вважає директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
За його словами, ситуація в енергосистемі складна. Споживання вдається покривати, але немає резервів.
"Якщо будуть масовані атаки, то буде значно гірше. Запасу міцності немає, якщо будуть атаки, ми будемо страждати від більшої кількості годин без електроенергії. Але системи опалення, водопостачання та водовідведення зарезервовані достатньо, щоб працювати", - зазначив Харченко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.