В Україні зростає кількість COVID-випадків: за тиждень захворіли понад 16 тисяч людей

Читать на русском

Яка статистика щодо захворюваності за тиждень

Читать на русском
В Україні зростає кількість COVID-випадків: за тиждень захворіли понад 16 тисяч людей

Яка статистика щодо захворюваності за тиждень

В Україні за тиждень захворіли на коронавірус понад 16 тисяч людей. Через початок зростання кількості нових випадків захворювання українців просять вакцинуватися. Щеплення можна зробити у пункті чи центрі вакцинації. 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України за період з 29 серпня по 4 вересня в Україні підтвердили 16 155 нових випадків. З них — 2 024 дитини та 377 медпрацівників, - передає Інформатор.

Що до щеплення, то за минулий тиждень вакцинувалися 50 055 людей. З усіх проведених щеплень 30,8% становлять перші дози, 8,2% - другі дози, 57,6% - перші бустерні дози, 3,4% - другі бустерні дози. Також за минулий тиждень:

  • госпіталізовано - 3 868 людей,
  • летальних випадків - 44,
  • вилікувалося - 7 964 людини.


Всього за весь час пандемії в Україні:

  • захворіло - 5 072 533 людини,
  • поправилося - 4 935 472 людини,
  • летальних випадків - 108 885,
  • проведено тестування (методом ПЛР і експрес) - 31 663 994.


Від початку вакцинальної кампанії щеплено 16 038 746 людей, з них дві дози отримали 15 295 160 людей, першу бустерну дозу – 2 009 824 людини, другу бустерну дозу – 16 795 людей. Близько 744 тисяч людей не отримали другу дозу, а близько 13,3 млн – першу бустерну дозу. 

"Саме тому нагадуємо про необхідність захистити себе перед традиційним зростанням кількості випадків захворювання. Адже вакцинація – це єдиний ефективний спосіб зменшити ризики госпіталізації та смерті внаслідок коронавірусної хвороби", - йдеться у повідомленні.

Де зробити щеплення та які вакцини використовують в Україні:

Перелік пунктів та центрів вакцинації за посиланням. Зазначимо, що в Україні використовуються три типи вакцин:

  • CoronaVac, з терміном придатності до кінця 2023 року;
  • нова формула вакцини Pfizer-Тріс, яка готова до використання і зберігається при значно вищій температурі, ніж попередня;
  • однодозова вакцина Janssen.

Вакцина Pfizer, яка надається в рамках глобальної ініціативи COVAX, має менший термін придатності, її постачання в Україну здійснюється невеликими партіями. Найближчим часом МОЗ планує дозволити робити другу бустерну дозу (четверте щеплення) всім громадянам, хто зробив останнє щеплення більше ніж шість місяців тому. Щоб дізнатись, яку дозу та коли вам потрібно ввести, звертайтесь до сімейного лікаря.

Симптоми коронавірусу:

Зазначимо, що хворі на COVID-19 можуть по-різному переносити захворювання. Легкий перебіг захворювання характеризується такими симптомами, як невисока гарячка (до 38° C), нежить або закладеність носа, головна біль, біль у горлі, боль у м’язах, кашель, відсутність змін психічного стану (порушення свідомості), спотворення нюху (дизосмія), смаку (дизгевзія) або втрата нюху (аносмія). 

Водночас цей перелік не є вичерпним, оскільки COVID-19 мутує, а тому перелік ознак може змінюватись. Через це потрібно робити тест при будь-яких ознаках гострої респіраторної інфекції. Це допоможе точно визначити: хворієте ви на коронавірусну хворобу чи у вас звичайна застуда. Направлення на безкоштовне тестування зобов’язаний видати сімейний лікар. У випадку, якщо у вас немає сімейного лікаря, або він з якихось причин не надав направлення на тестування, телефонуйте на гарячу лінію 0 800 60 20 19. Необхідно консультуватись із сімейним лікарем та у разі погіршення самопочуття терміново йому про це повідомляти. У екстрених випадках телефонуйте на 103 для виклику медичної бригади. 

Нагадаємо, дві вакцини від коронавірусу змінили назви. Крім того, у якому віці вакцинують дітей від кору, краснухи та паротиту.

Також Інформатор писав, чи потрібно робити другу бустерну дозу щеплення від COVID-19, якщо людина не є в групі ризику.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.