В Україні запустили механізм «меценатських пенсій»: як це буде працювати

Читать на русском

Постанова Пенсійного фонду про механізм меценатських пенсій схвалена Мін’юстом та запрацює найближчим часом

Читать на русском
Гривні
В Україні запустили механізм «меценатських пенсій»

Постанова Пенсійного фонду про механізм меценатських пенсій схвалена Мін’юстом та запрацює найближчим часом

Тепер будь-який українець зможе підвищити пенсійні виплати для пенсіонерів. Зробити благодійний внесок можна за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду. Як можна перерахувати "меценатську пенсію" на рахунок?

Про порядок перерахування благодійних внесків пояснили в Пенсійному фонді України. Для цього потрібно:

  1. Зайти на веб-портал ПФУ.
  2. У правому верхньому кутку вибрати розділ «Благодійні пожертвування».
  3. Заповнити необхідні поля: якщо ви бажаєте внести благодійний внесок на користь конкретного пенсіонера, потрібно вказати суму коштів, вказати прізвище, ім’я та по батькові отримувача, а також його реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП); якщо ви хочете зробити внесок на користь усіх пенсіонерів, варто відзначити лише його суму.
  4. Натиснути «Сплатити». Після цього потрібно ввести дані банківської картки.

Кошти, що надходять як персоналізований благодійний внесок, будуть внесені до документів для пенсійної виплати максимум через один місяць після надходження. Їх одразу мають виплатити пенсіонеру при нарахуванні пенсії у певну дату.

Нагадаємо, у 2022 році Рада ухвалила закон, який дозволяє здійснювати благодійні внески на виплату пенсій.

"Закон було ухвалено, зараз розроблено всі відповідні акти. І буквально сьогодні Міністерство юстиції має вже оприлюднити постанову правління Пенсійного фонду, який запустить механіку цих меценатських пенсій", – пояснила заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак.

Постанова щодо "Порядку сплати благодійної пожертви та виплати її частини пенсіонерам" передбачає, що будь-який меценат може перерахувати ПФУ яку завгодно суму одноразового забезпечення для людей похилого віку. Це можна зробити двома шляхами — у вигляді персоналізованого або знеособленого грошового внеску.

В першому випадку меценат обирає конкретного пенсіонера, який отримає 70% від нарахованої суми. Залишок Пенсійний фонд розподілить між усіма українцями, яким надходить пенсійне забезпечення. При цьому потрібно вказати особисті дані людини, яку очікує фінансова допомога.

Не пізніше ніж через місяць після надходження благодійного внеску гроші включать до документів для виплати. Їх можна буде отримати відповідно до дат видачі пенсії. Якщо ж меценат обирає другий вид, тобто знеособлену допомогу, всі кошти стануть частиною загального бюджету Пенсійного фонду і будуть розподілені між усіма пенсіонерами.

Раніше ми писали, що через жахливу війну, яку розв’язала росія, в Україні значно збільшилась кількість людей, які потребують соціальної підтримки. Судячи з Плану роботи уряду на 2023 рік, ухвалений 14 лютого, зміни будуть революційними.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.