Окупанти можуть дізнатися, як здатися в полон
В Україні запустили Єдиний центр та цілодобову гарячу лінію прийому звернень від російських військових та їхніх родин. Це - продовження державного проєкту, який призначений інформувати російських військових про можливості скласти зброю та здатися в полон. Проєктом можуть скористатися росіяни, які не хочуть воювати та зберегти життя.
Як повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, проєкт "Хочу жить" покликаний допомогти солдатам російської армії безпечно здатися в полон українським Збройним Силам. Росіянам гарантують утримання згідно з нормами Женевських конвенцій. Натомість Україна потребує поповнення обмінного фонду, аби повернути своїх захисників додому.
Для отримання інформації, як здатися в полон, російським військовослужбовцям або їхнім рідним та близьким слід телефонувати за цілодобовими номерами:
В інтерв'ю для Reuters президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні російських полонених менше, ніж в Росії українських. За його словами, головним завдання наразі є поповнення обмінного фонду. Тому він вважає правильним, коли звертається до російських військових із закликом здаватись у полон.
"Скажу відверто, у росіян більше наших полонених, ніж у нас російських військових або тих найманців, які працюють на РФ, терористів", - заявив президент.
Пошук військовополонених та зниклих безвісти під час війни
В Україні працює онлайн-сервіс для пошуку військовополонених та зниклих безвісти під час війни. Об'єднаний центр з пошуку та звільнення полонених запровадив швидку форму подачі заяв про зниклих безвісти українців, а також тих, хто потрапив у полон до окупантів. Тепер є можливість повідомити про обставини зникнення особи через онлайн-форму. Ваше звернення опрацюють протягом двох діб. Тим громадянам, які звернулися до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених раніше, повторно заповнювати електронну форму не потрібно – надана інформація вже опрацьована.
Відправлені через форму дані є конфіденційними. Важливо! Питання звільнення полонених знаходиться у компетенції органів державної влади. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими застерігає від шахрайських схем, коли незнайомці можуть пропонувати "допомогу" у нібито визволенні родичів з полону. Не надавайте інформацію про полонених і власні персональні дані не уповноваженим організаціям та незнайомцям. Це може зашкодити нашим захисникам у полоні та ускладнити перебіг переговорного процесу щодо їх звільнення.
Алгоритм дій при зникненні людини:
Що робити, якщо людина потрапила у полон окупантів
Для отримання або надання інформації громадяни можуть звернутися до Національного інформаційного бюро, зателефонувавши на гарячу лінію 16 48 або на міський номер (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону). Крім того, можна написати на електронну пошту - nib.gov.ua.
Також можна звернутися із заявою до найближчого територіального органу Національної поліції України, надіслати запит поштою або зателефонувати на телефон 102 (цілодобово) чи гарячу лінію (0894) 200-18-67. Отриману заяву зареєструють в журналі Єдиного обліку та внесуть відомості до ЄРДР для досудового розслідування за ст. 110 Кримінального кодексу України з приміткою "знаходиться в полоні, 437 або 438 КК України". Можна також звернутися на гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста за телефоном 0-800-300-155.
Нагадаємо, з російського полону на тимчасово окупованій території Херсонської області звільнили п'ятьох українців. Крім того, в Україні створили спеціальний табір для військовополонених окупантів.
Також Інформатор писав, що не можна говорити батькам захисників, які потрапили в полон.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.