Що не можна говорити батькам захисників, які потрапили в полон

Читать на русском

Будьте пильними, адже ворог може використати інформацію у своїх цілях

Читать на русском
Що не можна говорити батькам захисників, які потрапили в полон

Будьте пильними, адже ворог може використати інформацію у своїх цілях

Умови війни потребують особливого ставлення до особистих даних. Ворог використовує будь-яку можливість отримати інформацію про захисників.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

На сьогодні відомо про велику кількість випадків, коли російські спецслужби, під виглядом уповноважених державних служб або "громадських організацій", виходили на зв’язок з родинами захисників. Свої звернення вони пояснювали нібито метою "надати інформацію" про військового, або "сприяти визволенню з полону". В кожному із цих випадків передача будь-якої інформації жодним чином не допомагало нашим військовим.

Паспортні дані, посада, звання, номер частини, останнє місце перебування захисника, його фото у військовій формі – важлива інформація, яку може використати ворог. Пам’ятайте: 

  • Такі відомості можуть становити небезпеку для самого захисника, оскільки його дані можуть оприлюднити в інформаційному просторі із негативними закликами.
  • У разі позначення останнього відомого місця знаходження чи дислокації військового або частини, у якій він проходить службу та місця її дислокації, витік інформації може призвести до розвідувальних дій з ворожої сторони та становити небезпеку життю інших захисників.
  • Інформацію можуть використати проти рідних. Зокрема, з ними можуть зв’язатися ворожі структури для "отримання викупу". При цьому, марно очікувати реального повернення ваших рідних. Адже всі ці дії відбуваються нелегально і реальних повноважень "зв’язкові" не мають. З тієї ж причини не варто очікувати на повернення коштів у разі "невдачі".

Зазначимо, обміном полонених чи пошуком зниклих безвісти захисників займаються лише органи державної влади та відповідальні установи чи організації. 

"Тож щоб зберегти свої персональні дані й кошти уважно ставтесь до телефонних дзвінків, повідомлень та не передавайте їх неперевіреним особам" - зазначається у повідомленні.

Що не можна говорити батькам захисників, які потрапили в полон 1

Нагадаємо, в Україні відновлять виплати полоненим. Крім того, в Україні через війну зникли безвісти більше 10 тисяч людей.

Також Інформатор писав, що робити, якщо людина потрапила у полон окупантів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.