Мобілізація в Україні: кого можуть відразу відправити на фронт після вручення повістки - пояснення юриста

Після вручення повістки хлопці проходять військово-лікарську комісію, після чого відбувається розподіл

Мобілізація в Україні
Кого можуть відразу відправити на фронт після вручення повістки в Україні

В Україні вручення повістки не обов'язково означає негайне відправлення на фронт. Вони бувають різних видів. Зокрема, для уточнення даних, для проходження військово-лікарської комісії та інші. У будь-якому випадку ще потрібно пройти відповідне навчання. 

Про це у коментарі РБК-Україна розповіла адвокатка Катерина Аніщенко. За її словами, ті, хто не має військового досвіду, повинні спершу пройти навчання. До повномасштабного російського вторгнення частіше траплялися випадки, коли хлопців відправляли на фронт без навчання. Але зараз всі, хто мобілізується незалежності від віку, його проходять.Треба враховувати, що термін навчання може бути короткий: від 3 до 7 днів.

"Візьміть до уваги, що навчання скоріш за все не буде тривати 2-3 місяці. Як показує практика і моє спілкування з нашими захисниками, зараз в лавах ЗСУ найбільше не вистачає піхоти, артилерії. І ті хлопці, які не мають військового досвіду, найчастіше проходять навчання на піхотинців та артилеристів та будуть відправлені на службу залежно від частини, до якої вони були розподілені військкоматом", - пояснила Аніщенко.

Якщо людина в цивільному житті мала хороші навички, скажімо, володіння дроном, і хоче бути корисною саме в цій діяльності? За словами адвокатки, після вручення повістки хлопці проходять військово-лікарську комісію, після чого відбувається розподіл.

"Тому я раджу вести діалог про ту чи іншу спеціалізацію із самого початку. Треба проінформувати військкома, що у вас є такі навички, де ви могли б бути корисними. Мені відомі випадки, коли айтішники у цивільному житті зараз на фронті керують дронами, бо мали такий досвід. І про це треба говорити. Якщо вас вже розподілили не туди, куди ви хотіли б, ви все одно маєте право спілкуватися зі своїм командиром", - каже Аніщенко.

Однак під час воєнного стану все залежить від рішення командира. Якщо у підрозділі не вистачає саме піхотинців, а у військовослужбовця є навички керування дроном, то він скоріш за все буде саме піхотинцем.

"У нас війна, діє воєнний стан, і не вистачає військовослужбовців. Також треба розуміти, що тим, хто знаходиться на фронті вже довго, вкрай потрібно відпочити", - звернула увагу Аніщенко.

Які документи треба для зустрічі з військовим комісаром, якщо є відстрочка

За правилами військового обліку, військовозобов'язані й резервісти мають особисто повідомляти територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, де вони стоять на обліку, про зміну своїх персональних даних. Наприклад, про переїзд в інше місто, про одруження. Також треба надавати документи, які підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

  • Паспорт або інший документ, що посвідчує вашу особу. В умовах воєнного стану кожна особа зобов’язана при собі мати такий документ або скористатись застосунком "Дія".
  • Військово-обліковий документ. Здебільшого це військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. Військкомат, за результатами розгляду документів про відстрочку може проставити відповідну відмітку в такому документі.
  • Безпосередньо документи, що надають право на відстрочку. Зробити їх копії та взяти із собою оригінали, щоб їх пред’явити. Якщо немає можливості пред’явити оригінал, тоді оптимально буде зробити нотаріально засвідчені копії таких документів. Працівники військкомату мають бути впевнені в достовірності таких документів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube