В Україні заборонять сексизм під час виборів: комітет Верховної Ради підтримав закон

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції ТОТ схвалив розгляд документа

Сексизм на виборах
Відповідні нововведення передбачені у законопроєкті щодо змін Виборчого кодексу

Верховна Рада хоче заборонити прояви сексизму під час виборів. Відповідний законопроєкт наразі перебуває на розгляді парламенту. У вівторок, 11 червня, комітет ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції ТОТ схвалив документ.

Про це йдеться у заяві пресслужби апарату Ради. Відповідна новина розміщена на сайті законодавчого органа

Відомо, що сьогодні комітет підтримав проєкт закону під номером 11300. Цим документом пропонують внести зміни до Виборчого кодексу України. Вважається, що вони вплинуть на протидію сексизму у виборчих процесах та забезпечення збалансованого представництва жінок та чоловіків у Верховній Раді України та місцевих радах. Тобто на гендерний баланс. 

Також закон має визначити, що взагалі таке сексизм. Під сексизмом у Виборчому кодексі пропонують визнати будь-яке діяння, в основі якого лежить ідея про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншого виду перевагу однієї статі над іншою. А ще дискримінацію, насильство за ознакою статі, розповсюдження гендерних стереотипів, приниження на цьому ґрунті честі та гідності особистості тощо. 

Рада зайнялася проблемами сексизму та гендерної рівності 

"Інформатор" вже розповідав про нові антисексистські ініціативи парламенту. Останнім часом ця діяльність значно активізувалася. Зокрема, у Раді хочуть повернути на розгляд раніше знятий законопроєкт про гендерну рівність та протидію сексизму.

"Законом пропонується офіційно постановити, що заступник та перший заступник спікера мають бути представниками різних статей. Наразі, до речі, так і є. Також автори документа пропонують, аби список для обрання голів комітетів, а також перших заступників, заступників голів та секретарів комітетів формувався із врахуванням забезпечення представництва жінок і чоловіків та відповідав принципу рівних прав та можливостей", - писав про це "Інформатор" раніше. 

Офіційні парламентські делегації після ухвалення повинні будуть формуватися з урахуванням забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у їхньому складі. Також до всіх законопроєктів повинні будуть додавати оцінку гендерного впливу.

Раніше наша редакція вже докладно писала про ініціативи Ради в боротьбі з сексизмом

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube