“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Норвегія планує передати РСЗВ та радари для виявлення артилерії
Норвегія готується передати Україні черговий пакет військової допомоги. До нього увійдуть далекобійна артилерія та три радари для виявлення артилерії. Але й це ще не все.
«Сьогодні ми підтверджуємо поставку далекобійної артилерії та радарів. Норвегія надає три радари для виявлення артилерії Arthur і до восьми реактивних систем залпового вогню великої дальності типу РСЗВ», – повідомив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.
Постачання цієї зброї Україні здійснюється у тісній співпраці із Великою Британією. За словами Бйорна, це демонструє рішучість британського та норвезького урядів у підтримці українців, яка лише продовжуватиме зростати.
Радар контрбатарейної боротьби та артилерійської розвідки ARTHUR (Artillery Hunting Radar) вже перебувають на озброєнні української армії. У британській армії його називають «мобільний засіб артилерійського спостереження за полем бою». З його допомогою українські військові зможуть вираховувати місце розташування ворожих гаубиць в межах 20-25 км і 120-мм мінометів на відстані 35-40 км. До всього, ARTHUR може одночасно сканувати до 100 цілей за хвилину, а також відстежувати політ снарядів та обчислювати точки влучання для коригування власної артилерії.
Щодо РСЗВ, то конкретного типу у повідомленні прямо не назвали. Однак, за словами міністра оборони Норвегії, «ця зброя вже дуже вплинула на перебіг військових дій, дала Україні можливість розірвати російські лінії постачання, а також вивести з ладу низку важливих цілей за лінією фронту».
«Ми маємо продовжувати підтримувати Україну, щоб вона могла продовжувати свою боротьбу за свободу та незалежність. Потрібно більше озброєнь», – заявили у норвезькому міністерстві.
До всього, міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам оголосив про розширення участі норвезької сторони в програмі навчання українців у Великій Британії. А це значить, що з літа Норвегія подвоїть кількість своїх інструкторів, які беруть участь в операції «Interflex».
Довідково: Операція «Interflex» — кодова назва військової операції під керівництвом Великобританії з навчання та тренування Збройних сил України, яка стартувала в липні 2022 року на території Сполученого Королівства. Навчання пройшли вже більш як 11 тисяч військових, однак в планах на рік навчити ще 20 тисяч українських новобранців.
Нагадаємо, невдовзі Швеція, Фінляндія, Норвегія та Данія приймуть одні з найбільших повітряних навчань у Європі Arctic Challenge Exercise (ACE) 23 у яких приймуть участь 14 держав. Військові навчання проводитимуть прямо на кордоні з росією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.