У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Норвегія планує передати РСЗВ та радари для виявлення артилерії
Норвегія готується передати Україні черговий пакет військової допомоги. До нього увійдуть далекобійна артилерія та три радари для виявлення артилерії. Але й це ще не все.
«Сьогодні ми підтверджуємо поставку далекобійної артилерії та радарів. Норвегія надає три радари для виявлення артилерії Arthur і до восьми реактивних систем залпового вогню великої дальності типу РСЗВ», – повідомив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.
Постачання цієї зброї Україні здійснюється у тісній співпраці із Великою Британією. За словами Бйорна, це демонструє рішучість британського та норвезького урядів у підтримці українців, яка лише продовжуватиме зростати.
Радар контрбатарейної боротьби та артилерійської розвідки ARTHUR (Artillery Hunting Radar) вже перебувають на озброєнні української армії. У британській армії його називають «мобільний засіб артилерійського спостереження за полем бою». З його допомогою українські військові зможуть вираховувати місце розташування ворожих гаубиць в межах 20-25 км і 120-мм мінометів на відстані 35-40 км. До всього, ARTHUR може одночасно сканувати до 100 цілей за хвилину, а також відстежувати політ снарядів та обчислювати точки влучання для коригування власної артилерії.
Щодо РСЗВ, то конкретного типу у повідомленні прямо не назвали. Однак, за словами міністра оборони Норвегії, «ця зброя вже дуже вплинула на перебіг військових дій, дала Україні можливість розірвати російські лінії постачання, а також вивести з ладу низку важливих цілей за лінією фронту».
«Ми маємо продовжувати підтримувати Україну, щоб вона могла продовжувати свою боротьбу за свободу та незалежність. Потрібно більше озброєнь», – заявили у норвезькому міністерстві.
До всього, міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам оголосив про розширення участі норвезької сторони в програмі навчання українців у Великій Британії. А це значить, що з літа Норвегія подвоїть кількість своїх інструкторів, які беруть участь в операції «Interflex».
Довідково: Операція «Interflex» — кодова назва військової операції під керівництвом Великобританії з навчання та тренування Збройних сил України, яка стартувала в липні 2022 року на території Сполученого Королівства. Навчання пройшли вже більш як 11 тисяч військових, однак в планах на рік навчити ще 20 тисяч українських новобранців.
Нагадаємо, невдовзі Швеція, Фінляндія, Норвегія та Данія приймуть одні з найбільших повітряних навчань у Європі Arctic Challenge Exercise (ACE) 23 у яких приймуть участь 14 держав. Військові навчання проводитимуть прямо на кордоні з росією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.