В Україні з 11 липня 202 року заборонено курити у громадських місцях
В Україні запустили платформу, на якій можна повідомити про куріння у громадських місцях. Також там можна розповісти й про інші порушення антитютюнового законодавства. Система автоматично направить скаргу до відповідного органу контролю.
Як повідомляє Центр громадського здоров'я України, за міжнародними дослідженнями в Україні щороку від пасивного куріння помирає близько 13 тисяч людей. Власне, нові норми антитютюнового законодавства покликані захистити людей від сигаретного диму.
Щоб українцям було легше контролювати своє право на бездимне середовище, в Україні створили простий онлайн-сервіс для моніторингу порушень антитютюнового законодавства. З допомогою платформи можна повідомити про такі порушення:
В Україні з 11 липня 202 року заборонено курити у громадських місцях. Окрім звичайних цигарок, тепер під заборону підпадають електронні сигарети, пристрої для нагрівання, кальяни. Перелік місць, де забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:
Заборона стосується і закладів громадського харчування, де вже не буде зон або приміщень для куріння. За порушення заборони для громадянина передбачений штраф 51-350 гривень, для закладів – 3-15 тисяч гривень. Крім того, запроваджується заборона на продаж тютюнових виробів, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння особам, які не досягли 18 років. Збільшуються штрафи за продаж неповнолітнім тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них у розмірі 1 020 гривень, а в разі повторного порушення протягом року – 10 200 гривень.
Зазначається, що останнє соціологічне опитування КМІС свідчить, що переважна більшість українців підтримують заборону куріння в громадських місцях тютюнових виробів (80% респондентів) та продажу неповнолітнім пристроїв для нагрівання тютюну та електронних сигарет (92%). Водночас дослідження демонструє, що у порівнянні з 2020 роком у 2022 кількість щоденних курців в Україні збільшилась з 23,1% до 28,3%. Основна причина – війна.
Як захистити себе та своїх рідних від пасивного куріння
Ми не завжди усвідомлюємо реальну загрозу для нашого здоров’я від пасивного куріння. Але пам’ятайте, що ваше право на бездимне середовище гарантовано Законом. Не дозволяйте себе обкурювати. Що робити, якщо вас обкурюють:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.