“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Україна припинить виробництво, імпорт та експорт продукції з 1 січня 2024 року
В Україні заборонили ртутні термометри, якими люди користуються ще з часів Радянського союзу. Втім, їх можна замінити більш безпечними аналогами.
Заборона стала наслідком ухвалення Верховною Радою закону про приєднання нашої країни до Мінаматської конвенції про ртуть.Чому такі термометри заборонили в Україні та чим небезпечна ртуть, йдеться у матеріалі “РБК-Україна”.
Виробництво, імпорт та експорт ртутних термометрів в Україні припинять вже з 1 січня 2024 року. Згідно Мініматській конвенції, відмова від ртуті має бути поетапною:
Втім, дозволять використовувати ртуть у кількох випадках:
Цей метал у 13,5 разів важчий за воду, а його температура плавлення становить 38 градусів. Коли температура підвищується, її випари стають отруйними.
Якщо вона потрапить до організму людини через органи дихання, то залишиться там назавжди і продовжить накопичуватися. Також вона не розкладається, тому легко може потрапити у воду та грунти.
Ртуть поступове стає ланцюгом живлення живих організмів, зокрема, накопичуючись у рибах. Втім, термічна обробка лише вивільняє частину металу у вигляді парів.
В Україні законопроєкт №7444 нардепа Михайла Радуцького Верховною Радою прийнято за основу та в цілому.
У пояснювальній записці зазначається, що чинна редакція ст. 28 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» для лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини передбачає виписування рецептів лише на спеціальних рецептурних бланках у паперовій формі.
Проте у законодавстві не міститься прямої заборони на відпуск рецептурних лікарських засобів без рецепта, що на практиці призводить до їхнього відпуску з аптечних закладів без рецепта та має наслідком погіршення стану здоров’я населення через безвідповідальне самолікування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.