Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Музей мали завершити у 2022 році, до 90-ї річниці трагедії, але проєкт зупинили через війну
Комітет з питань бюджету рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт №9437 щодо внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік". Законопроєкт має на меті виділити додаткові кошти з державного бюджету у сумі 573,9 млн гривень на завершення будівництва і введення в експлуатацію другої черги Національного музею Голодомору-геноциду.
Про це повідомила голова Комітету з питань бюджету ВР Роксолана Підласа.
"На платформі якого відбуватимуться основні офіційні заходи до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років", – зазначила Підласа.
За словами Підласа, ініціатива є збалансованою та не передбачає витрат збільшених видатків державного бюджету на поточний рік.
"Ухвалення та реалізація проєкту закону №9437 дозволить у короткий термін завершити весь комплекс будівельних робіт щодо музею і на належному рівні вшанувати пам'ять мільйонів жертв трагедії, що сприятиме відновленню історичної справедливості, утвердженню в суспільстві та серед всієї міжнародної спільноти нетерпимості до будь-яких проявів насильства", — додала Підласа.
Що відомо про будівництво?
Національний музей Голодомору-геноциду почали будувати в 2008 році на схилах Дніпра біля Києво-Печерської лаври. У 2010 році для відвідувачів відкрили першу частину – меморіал, а друга частина має бути власне музеєм. Їх будують за проєктом польської архітектурної студії Nizio Design та української компанії Project Systems LTD. Архітектор Мирослав Нізьо, засновник студії Nizio Design, також працював над Музеєм історії польських євреїв POLIN та Музеєм Варшавського повстання.
Національний музей Голодомору-геноциду мали б добудувати до 90-ї річниці трагедії з дня трагедії, однак проєкт зупинили через війну. За планом, в майбутньому, музей зможе одночасно приймати 1,5 тисячі відвідувачів.
У проєкті передбачено пішохідний місток, який з'єднуватиме музей із паркінгом на Дніпровському схилі. В приміщенні майбутнього музею будуть розташовані зали з постійними експозиціями та змінною експозицією, три конференц-зали, науково-методичний центр, великі фондові сховища, бібліотеки, освітні класи, екскурсійне бюро, медпункт, кафе та гардеробна.
Нагадаємо, 15 грудня 2022 року Європарламент визнав Голодомор геноцидом українського народу. Про це повідомлялося на сайті Європарламенту. Резолюція висловлює солідарність із народом України та вшановує пам'ять мільйонів людей, які загинули внаслідок цілеспрямованих дій сталінського режиму щодо організації штучного голоду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.