В Україні ввели дві форми тестування на ЗНО-2021: що це значить

Читать на русском

ЗНО з української мови також передбачає перевірку компетентностей

Читать на русском

ЗНО з української мови також передбачає перевірку компетентностей

В Україні ввели дві форми тестування на ЗНО - з української мови та літератури та тільки з української мови, які мають на меті більш глибоку оцінку знань тих, хто вступатиме до вузів на гуманітарні спеціальності.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки,передає Інформатор .

"Ініціатива введення двох форм тестування має на меті глибше оцінити рівень знань з української мови та літератури у вступників, які планують здобувати вищу освіту за спеціальностями гуманітарного напрямку, в той же час ті, що вступають на технічні спеціальності зможуть вибрати для себе тест з української мови", - заявили в МОН.

Сертифікаційна робота з української мови та літератури буде містити 24 завдання з української літератури та 39 - з української мови закритих форм з вибором відповіді і на встановлення відповідності, а також 4 завдання з української мови відкритих форм з наданням письмової відповіді.

Сертифікаційна робота з української мови буде містити 39 завдань закритих форм з вибором відповіді або на встановлення відповідності та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді.

Нагадаємо, у 2021 випускники зможуть складати два види зовнішнього незалежного оцінювання з української мови: з української мови та з української мови та літератури.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь проти такого нововведення,оскільки вважає це однією з найбільших загроз і для освітньої реформи, і державної гуманітарної політики в цілому.

Кремень просить зберегти для всіх ЗНО з української мови та літератури.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.