“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Існуючі COVID-вакцини є дієвими проти цих штамів.
Вчені НАН України виявили 11 різних варіантів штаму Delta у нашій країні. Дослідження показало, що в Україні повністю панує саме цей штам COVID-19.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Так, майже у 60 % зразків, взятих для дослідження, переважає варіант Delta B.1.617.2 (індійський). Також вчені виявили ще 10 інших варіантів штаму Delta зі США, Великобританії, країн Європи та Африки.
У рамках дослідження в жовтні вчені вивчили 75 зразків (з Черкаської області – 5 зразків; Чернівецької – 1; Івано-Франківської – 13; Київської –1; Львівської – 7; Полтавської – 9; Рівненської – 6; Тернопільської – 4; Запорізької – 2; ; Луганської - 27).
При цьому, ще у червні-серпні 2021 року штам Delta виявили лише в половині досліджуваних зразків, решта – штам Альфа (британський), який почав широко поширюватися на початку 2021 року.
«Мутовані варіанти штаму Delta відрізняються критичними змінами в ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу в клітині та реактивність імунної системи людини. Тобто вони швидше розповсюджуються. Існуючі вакцини дієві проти цих штамів», - заявив Михайло Тукало, керівник проєкту, директор Інституту молекулярної біології та генетики, академік.
Нагадаємо, у Британії виявили новий, більш заразний штам COVID-19. Новий штам – New Delta – є «нащадком» Delta.
Крім того, штам коронавірусу Delta, який уперше виявили в Індії, зафіксували вже в 193 країнах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.