В Україні виготовляють бомби на 3D-принтері: The Economist розкрив деталі

За останні 4 місяці за допомогою сучасних технологій виготовлені понад 30 тисяч таких снарядів

Граната, надрукована на 3D-прінтері
Звичайна вага гранати всього 300 грамів

В Україні виготовляють бомби та гільзи для протипіхотних бомб, надруковані на 3D-прінтері, щоб збільшити ефективність наших захисників в бою. Друк бомб допомагає відшукати альтернативні способи постачання достатньої кількості зброї на фронт. 

Про це повідомляє журнал The Economist. Вони також відзначають, що за останні 4 місяці виготовлені понад 30 тисяч таких снарядів. За даними журналу, гранати призначені для метання, тому вони легкі, але коли їх скидають з дронов, це може бути недоліком.

"При звичайній вазі всього 300 грамів гранатам бракує "забійної сили", - приводять слова зброяра-любителя з Києва в The Economist. За його словами, після того, як одна з гранат вибухне, російські солдати-мішені "часто просто продовжують бігти".

Як стало відомо, три місяці тому киянин на прізвисько "Льоша" разом з групою друзів, працюючи удома, розробили альтернативу: 800-грамову протипіхотну бомбу під назвою "Зайчик" або "Кролик".

"Група використовує 3D - друк для виготовлення корпусу бомби, перш ніж відправити його на заповнення C4, вибухівкою та осколками стали. На випробуваннях ця шрапнель врізається в дерев'яні дошки і іноді ефективніше за звичні гранати", - йдеться в матеріалі.

Окрім цього, на 3D-прінтері також роблять гільзи для протипіхотних бомб 800-грамів. 

Протез, надрукований на 3D-принтері

Американська компанія Unlimited Tomorrow виготовила сучасний протез для львів'янина. Це друга така рука, поставлена у світі. Зараз в очікуванні на такі протези кілька українських захисників.  

Біонічні протези кінцівок TrueLimb від Unlimited Tomorrow – це найлегші протези у світі, і їх можна встановлювати одразу після загоєння рани. Вони регулюються і завдяки спеціальним сенсорам при скороченні м'язів – дозволяють рухати пальцями. Це унікальна розробка американської компанії Unlimited Tomorrow. Саме з нею розпочали співпрацю львівські лікарі, щоб якомога більше українців отримали якісне протезування.

Також Інформатор писав, що У Києві хочуть побудувати нову автобусну зупинку-укриття. Її створять за технологією 3D-друку. Така технологія дозволить швидко виготовляти й масштабувати зразки на всю територію країни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube