Українцю встановили найлегший у світі протез, надрукований на 3D-принтері

Читать на русском

Це другий такий протез у світі встановлений українцеві

Читать на русском
Українцю встановили найлегший у світі протез, надрукований на 3D-принтері

Це другий такий протез у світі встановлений українцеві

Сучасний протез отримав 33-річний Юрій. Чоловік втратив руку внаслідок мінно-вибухової травми. Протез виготовила американська компанія Unlimited Tomorrow. 

Про це розповіли у Першому медичному об'єднанні Львова. Першою українкою такий протез у США отримала 9-річна дівчинка з Бучі. А зараз така можливість з'явилась в нашій країні. Таку біонічну руку отримав 32-річний львів’янин Юрій. Це друга така рука, поставлена у світі. Зараз в очікуванні на такі протези –  кілька українських захисників.  

"Зараз я щасливий будемо пропрацьовувати далі, виконувати різну роботу", - говорить 32-річний львів’янин Юрій.  

У чому унікальність такого протезування 

Біонічні протези кінцівок TrueLimb від Unlimited Tomorrow – це найлегші протези у світі, і їх можна встановлювати одразу після загоєння рани. Вони регулюються і завдяки спеціальним сенсорам при скороченні м'язів – дозволяють рухати пальцями. Це унікальна розробка американської компанії Unlimited Tomorrow. Саме з нею розпочали співпрацю львівські лікарі, щоб якомога більше українців отримали якісне протезування.

Джерело: Львівська міська рада
Джерело: Львівська міська рада

На такий сучасний протез зараз очікує ветеран України 41-річний Олександр з Житомира. Він втратив руку під час бою біля Чорнобиля. Чоловік каже, що такий протез — це можливість бути незалежним.

"В той день ми виконували наступ на ворожий блокпост, прилетів осколок. Якісь долі секунди у свідомості промайнуло таке, що мене уже немає, але коли, я побачив, що немає тільки руки, а я є, мене це порадувало", - заявив військовий.

Що відомо про програму протезування 

У Національному реабілітаційному центрі "Незламні" Першого медоб’єднання Львова стартувала програма протезування. Це дозволить рятувати українців. З початку війни Перше медоб’єднання Львова стало одним із головних медзакладів, куди везуть поранених українців. Це понад 5 тисяч дорослих та дітей. Багатьох із них відправили за кордон, зокрема, і на протезування. Тепер в цьому більше немає потреби. Наші лікарі можуть робити все самі.

Лікарі відновлять всіх громадян, які постраждали через війну. З кожною людиною у лікарні працює мультидисциплінарна команда — хірург, травматолог, протезист, психотерапевт, фахівець з реабілітації. Окрім звичайних протезів спеціалісти Центру розпочали встановлювати пацієнтам біонічні протези. Усі, хто потребує протезування, можуть звертатися за телефоном: 0 800 333 003.

Нагадаємо, у Львові українському військовому встановили перший біонічний протез, він втратив руку в боях під Ізюмом. Крім того, італійський хірург врятував 15-річного хлопця, який потрапив під ракетний удар у Краматорську.

Також Інформатор писав, як травматолог рятував поранених людей з Краматорська і Маріуполя. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.