“Всюди, де вони росіяни заходили на наші території, вони знищували школи та церкви. Росіяни вбили 50 священнослужителів тільки за те, що вони “повинні” були служити патріарху Кірілу та їхній церкві, а священник служить людям та Богу”
"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Наступний тиждень 16-22 грудня несе нам одразу дві добрі новини
«Вірні друзі» — розповідає про прості, але важливі істини, це справжній тост за дружбу, яка стає опорою та долає час і відстані, нагадування про те, як важливо залишатися щирими в цьому швидкоплинному світі, де спогади гріють душу, а моменти разом залишаються в серці назавжди.
Заклад також називають Барнхаус
У Вінницькій області відкрили центр, де надаватимуть захист і підтримку дітям, які постраждали або стали свідками насильства. Це — пілотний проєкт, створений за системою Барнхаус.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу МВС.
Час від часу поліції доводиться проводити слідчі дії за участю дітей. Тільки за чотири місяці 2021 року в Нацполіції зареєстрували майже півтори тисячі правопорушень, скоєних дітьми, ще 1200 неповнолітніх самі постраждали від неправомірних дій. Барнхаус — це центр, який покликаний допомогти і першим, і другим.
Що ж це таке? Спеціалізована установа, де слідчі дії проводять у максимально комфортних для дитини умовах. Усе для того, щоби знизити травматичність подібного досвіду для дітей. У цьому центрі надаватимуть соціальну, психологічну, правову, медичну, інші види допомоги дітям — потерпілим та свідкам у кримінальних провадженнях, пов’язаних з насильством.
У приміщенні центру є кімнати очікування, допиту, для роботи фахівців, кухня, медпункт, кімната для мультидисциплінарної команди.
Барнхаус або «Дитячий будинок» — не новинка. Модель придумали в США ще у 80-х роках, в 1998 її випробували в Ісландії, а потім впровадили в Данії, Норвегії, Швеції і Гренландії. У таких центрах допомагають малюкам, які постраждали від фізичного або сексуального насильства, погроз, злочинів проти волі й так далі.
В Україні цей центр став першим. За словами заступниці глави МВС Катерини Павличенко, досвід Вінницької області можуть перейняти й інші регіони України. Допомогу в створенні Барнхауса надали міжнародні партнери.
Раніше ми розповідали, що через пандемію COVID-19 глобальний прогрес із викоренення дитячої праці призупинився вперше за 20 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.