Росіяни відновили наступальні операції для захоплення Покровська шляхом розвороту з півдня, але це коштує їм величезних втрат живої сили та техніки
Російські військові отримують тактичні переваги на південь від Покровська. Однак ворог постійно зазнає дуже великих втрат. А це підриває потенціал російської армії для ведення подальших наступальних операцій.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики пишуть, що оприлюднені 10 грудня геолокаційні дані вказують на те, що окупанти просунулися на захід від села Новий Труд і вздовж траси Е50 на південь від Даченського, звузивши невеликий район позицій ЗСУ на захід від траси Е50 та на південь від лінії Новий Труд - Даченське.
"Це просування дозволило російським військам опинитися приблизно за шість кілометрів на південь від Покровська", - йдеться у звіті.
В ISW припускають, що найближчими днями росіяни, ймовірно, продовжать спроби захопити район між Новим Трудом і Даченським. Це дасть їм сильнішу позицію, з якої вони зможуть штурмувати село Шевченко на північний захід від села Новий Труд і на південний захід від Покровська.
Речник Оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин 11 грудня зазначив, що війська РФ атакували українські укріплення на захід від села Новий Труд, на південь від Новотроїцького (на південний захід від Шевченко) та на південно-західній околиці самого села Шевченко. За словами Волошина, українські сили втратили дві позиції під час цих атак і працюють над поверненням контролю.
Командир українського батальйону, що діє під Покровськом, охарактеризував ситуацію на цьому напрямку як "критичну". За його словами, це пов'язано з тим, що кожне російське формування розміром із батальйон щомісяця отримує близько 200 нових військовослужбовців.
Український військовий також підкреслив, що росіяни атакують позиції ЗСУ до 30 разів на день і мають перевагу в артилерійських обстрілах. Це свідчить про те, що війська РФ наразі покладаються на перевагу в кількості особового складу й артилерійських боєприпасах для забезпечення тактичних переваг на Покровському напрямку.
За оцінками ISW, російське командування відновило наступальні операції для захоплення Покровська шляхом розвороту з півдня. Однак цей маневр коштує величезних втрат живої сили та техніки.
Інший офіцер бригади ЗСУ повідомив, що за два тижні російські війська втратили на Покровському напрямку майже 3 тисячі осіб. В ISW переконані, що продовження втрат такого масштабу призведе до зростання витрат на і без того перевантажену російську армію.
"Російські війська цілком можуть продовжувати просуватися в напрямку Покровська, але втрати, яких вони зазнають, обмежать їхню здатність перетворити ці успіхи на більш далекосяжні наступальні операції", - переконані в Інституті вивчення війни.
Російські війська продовжують тиснути на українські оборонні позиції в районі Покровська, намагаючись створити умови для оточення міста. Проте загарбники на цьому напрямку стикаються зі значними труднощами. Військові експерти та аналітики зазначають, що головною метою ворога є не прямий штурм Покровська, а перерізання транспортних шляхів та оточення міста.
Попри героїзм українських бійців, ситуація ускладнюється через проблеми в управлінні військами. Командир батальйону "Вовки да Вінчі" Сергій Філімонов заявляє про "катастрофу" на Покровському напрямку, звинувачуючи вище командування у постановці нереалістичних завдань:
"Головна причина катастрофи на Покровському напрямку - вище командування, яке ставить перед підрозділами нереалістичні задачі. Генерали, які не розуміють можливостей підрозділів і не орієнтуються в ситуації на лінії зіткнення", - заявив він.
Військовий блогер Юрій Бутусов додав, що багато підрозділів залишаються без дронів і необхідного обладнання. Військові, за його словами, покладаються лише на допомогу волонтерів.
За словами експертів, поточна тактика ЗСУ є ефективною і дозволяє стримувати ворога, попри його спроби посилення тиску. На щастя, сказати те саме про тактику ворога наразі не можна. На думку військового експерта Костянтина Машовця, рішення російського командування виглядають суперечливими з оперативно-тактичної думки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.