«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Нардеп Роман Костенко заявив, що оборонно-промисловий комплекс не має страждати від мобілізації
В Україні є випадки мобілізації людей, які мають право на відстрочку та працюють на серйозних оборонних підприємствах. У чоловіків забирають телефон, відправляють на ВЛК, і на зв'язок чоловік виходить, уже коли їде на навчання. Часто такі люди бувають не придатними до служби.
Про це в інтерв'ю "Українській правді" розповів нардеп від "Голосу" Роман Костенко. За його словами, вже проводиться робота з ТЦК щодо цього питання.
"Я не буду казати в якій області, я вже говорив про це з керівниками ТЦК і пояснив, наче вони мене зрозуміли, бо я досить серйозно пояснював. Приходить людина, яка працює на оборонному підприємстві або виробляє щось для армії на серйозних підприємствах, оновити дані, щоб отримати бронювання, а в неї можуть забрати телефон, провести ВЛК. І вона потім дзвонить вже, коли їде в навчальний центр. Ну, вибачте, ну це з ким ви взагалі так працюєте", - заявив Костенко.
Він додав, що військкомам байдуже, кому поставити галочку, що вони когось призвали. А як буде все інше потім функціонувати, в тому числі виробництво зброї, їх не стосується.
"Тому приходилось пояснювати: що ви робите? Вибачте, там зір мінус 8, а його просто до офтальмолога не допустили. Отакі нюанси - це питання поганої організації. Я звертався вже, що зробіть так, щоб в армію до нас приходила не просто кількість людей, яких ви змогли піймати. Це має бути якість, це мають бути здорові люди, бажано вмотивовані. Розуміємо, що мотивація може прививатися і вже в період служби, але, як мінімум, здорові люди і які не вирвані з серйозних підприємств, що забезпечують нашу армію зброєю. Як мінімум, цих речей потрібно дотримуватись", - наголосив нардеп.
Він зазначив, що над цією проблемою вже працюють. За словами Костенка, оборонно-промисловий комплекс не має страждати від мобілізації.
Згідно з оновленими правилами військово-лікарської експертизи, тепер при визначенні придатності або непридатності військовозобов'язаного будуть враховуватися не лише його захворювання. Критерії придатності тепер ґрунтуються на поєднанні захворювань та ступеня порушення функцій організму, які й привели до захворювань. Відповідно до оновленого наказу №402, зникає поняття "обмежено придатний", залишаються лише статуси "придатний" і "непридатний".
Наприклад, якщо у людини була виразка і залишився тільки рубець - вона придатна. Якщо виразка була з ускладненням, було проведено оперативне втручання з видаленням значної частини шлунку, - непридатна. Якщо є ампутації на будь-якому рівні, крім кисті, стопи та пальців, - непридатний, якщо відсутність одного ока (сліпота одного ока) - непридатний. У випадку погіршення здоров'я, військовослужбовці можуть звернутися до свого командира з рапортом, який може направити їх на лікування або проходження ВЛК.
Нагадаємо, туберкульоз, ВІЛ та психічні розлади не звільняють від служби - в Міноборони показали список хвороб, з якими можуть мобілізувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.