В Україні стартувала оновлена програма базової підготовки військових: ключові нововведення

Серед нововведень заплановані так званий "нульовий день", розширені курси психологічної та медичної підготовок, вивчення програми "Кропива", додається маршева підготовка

Базова підготовка військових ЗСУ
В Україні оновили програму базової підготовки військових

В Україні з понеділка, 10 лютого, стартувала оновлена програма базової загальновійськової підготовки (БЗВП) для військовослужбовців ЗСУ. Попри збереження загальної тривалості навчання у 1,5 місяці, нова програма містить важливі нововведення, спрямовані на підвищення ефективності підготовки. Зміни торкнулися як фізичної, так психологічної підготовки.

Про те, що в Україні запустили оновлену програму БЗВП, повідомили у Міноборони. В оновленій програмі враховані пропозиції від бойових частин, які мають значний досвід на фронті. Вдосконалення курсу відбувалося під керівництвом заступника головнокомандувача ЗСУ полковника Олега Апостола. Основна мета змін – забезпечити новобранців необхідними навичками для реальних бойових умов, зробивши підготовку ще більш наближеною до реалій війни.

Ключові нововведення базової загальновійськової підготовки (БЗВП)

  • "Нульовий день" – адаптаційний день, що допомагає цивільним швидше звикнути до військового середовища,
  • Розширений курс психологічної підготовки – навчання боротьби зі стресом у бойових умовах,
  • Опанування програмного забезпечення "Кропива" – важливий інструмент для координації підрозділів на полі бою.
  • Розширений курс домедичної допомоги – поглиблене навчання надання першої медичної допомоги в екстремальних умовах.
  • Маршева підготовка – посилені фізичні тренування для підвищення витривалості. Окрім того, у програму включено удосконалені стрілецькі вправи на коротких дистанціях (до 100 м) для ефективної боротьби у ближньому бою. Для цього буде виділено додаткові боєприпаси.
  • Інновація у навчанні – перегляд фільмів у віртуальній реальності ("Перший бій"), які сприяють розвитку психологічної стійкості та навичок прийняття рішень у бойових ситуаціях.

Як проходитиме підготовка?

Навчання складатиметься з чотирьох основних блоків:

  • Ознайомчий курс – 8 годин.
  • Курс індивідуальної підготовки – 107 годин.
  • Навчання дій у складі підрозділу – 209 годин.
  • Комплексне тактичне заняття – 48 годин.

Успішне проходження курсу гарантує отримання сертифіката та кваліфікації за ВОС-100 ("стрілець"). Після цього військовослужбовці зможуть пройти фахові курси, які дадуть їм змогу освоїти спеціальність відповідно до посади в бойових підрозділах.

Що кажуть у Міноборони?

Заступник міністра оборони України Сергій Мельник наголосив, що оновлена програма розроблена на основі бойового досвіду українських підрозділів. Навчальний процес оптимізували: прибрали застарілі елементи та зробили акцент на практичних навичках, витривалості й адаптації до реальних бойових умов.

В Україні стартує базова загальновійськова підготовка для студентів

З 2025 року для студентів вищих навчальних закладів запроваджується базова загальновійськова підготовка (БЗВП), яка включатиме 300 академічних годин – 90 годин теоретичних занять у навчальних закладах та 210 годин практики у військових частинах і центрах. По завершенню БЗВП студенти складатимуть військову присягу та отримають сертифікат і військово-облікову спеціальність. Ті, хто відмовиться від її проходження, можуть бути відраховані з ВНЗ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube