В Україні спростували російський фейк про міграцію молоді: що вигадали окупанти

Читать на русском

Значну кількість українців росіяни вивозили насильно, тому про їхню добровільну міграцію не йдеться

Читать на русском
Фейк про еміграцію української молоді до росії спростували
Росіяни вигадали новий фейк про українську молодь

Значну кількість українців росіяни вивозили насильно, тому про їхню добровільну міграцію не йдеться

Російські пропагандисти не втомлюються вигадувати нові фейки про Україну. Цього разу під їхнім прицілом опинились українська молодь. Пропагандисти вирішили намалювати її масову міграцію у росію, але переплутали цифри, подаючи кількість незаконно депортованої молоді з України, як цифри міграції. Щобільше - росіяни у своїх недолугих вигадках посилаються на дані вигаданої структури.

Фактчекери зі Spravdi розвінчали фейк про міграцію молоді з України до росії. Вони з'ясували, що пропагандисти посилаються на структуру – ТОВ "Глобал сервіс". Це підприємство є виробничо-торговою компанією з виробництва касових витратних матеріалів, продажу та комплексного обслуговування банківського обладнання. За запитом "Euporean Migration Support Bureau" пошукові системи не знаходять бажаного результату тому, що слово "euporean" у дописі каналу написано з граматичною помилкою.

В Україні спростували російський фейк про міграцію молоді: що вигадали окупанти 1

Примусова депортація, а не міграція

В управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців заявили, що подані росією дані про нібито кількість українців, які виїхали до росії, є дуже суб’єктивними, а щодо інформації про кількість українців, які виїхали до росії і згодом повернулися до України, взагалі немає.

За дослідженнями Forbes, станом на кінець червня 2023 року за кордоном через війну перебувало 5,6–6,7 млн українців, з них близько 1,3 млн – на території росії. За даними видання, значну кількість людей росіяни вивозили примусово, тому про якусь "добровільну міграцію" взагалі не йдеться.

Справжня картина еміграції української молоді до росії геть інша. Згідно з дослідженнями, більшість українців, які виїхали за кордон, прагнуть повернутися додому. Молодь є особливо активним учасником цього процесу. Вони створюють волонтерські організації, допомагають українським військовим, пропагують українську культуру та підтримують українську державність.

В Україні спростували російський фейк про міграцію молоді: що вигадали окупанти 2

 3,3 мільйона українців можуть не повернутися додому після війни

Війна в Україні триває й все більше українців адаптуються до життя за кордоном. За даними Центру економічної стратегії України, за різними сценаріями, після закінчення війни за кордоном можуть залишитися від 1,3 до 3,3 мільйона українців. Це приблизно 8% населення України до вторгнення.

"Що довше триватиме війна, то більше українців адаптуються до життя за кордоном", – зазначають аналітики ЦЕС.

Неповернення українців матиме суттєвий вплив на українську економіку. Вона може втратити від 2,7 до 6,9% свого ВВП щороку.

Найбільше українських біженців зосереджено у Німеччині та Польщі — 27 % та 24 % відповідно. Значна їх кількість втратила левову частку своїх доходів після початку повномасштабного вторгнення росії і потребують допомоги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.