У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Найбільше біженців зі статусом тимчасового захисту у Польщі – 1,409 мільйонів
Станом на 30 вересня число біженців з України зі статусом тимчасового захисту в Європі сягнуло 4,183 мільйонів осіб. Кількість біженців продовжує зростати. Найбільше їх у Польщі.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).
Так, за місяць з 30 серпня зростання склало 214,3 тисячі, тоді як за попередні п'ять тижнів – близько 260 тисяч. Загалом із кінця травня зареєстрованих для тимчасового захисту зафіксували близько 1,25 мільйона.
Найбільший приріст за останній місяць показали: Польща (майже 56 тисяч), Німеччина, (близько 39 тисяч), Чехія (близько 15 тисяч), Велика Британія, Румунія (близько 11 тисяч), Нідерланди (близько 11 тисяч за два місяці).
За даними ООН, найбільше біженців зі статусом тимчасового захисту у Польщі – 1,409 мільйонів. З початку війни туди з України прибуло 6,432 мільйона осіб, а у зворотному напрямку поїхало 4,466 мільйона.
Далі йдуть Німеччина та Чехія, де кількість зареєстрованих для тимчасового захисту біженців з України становить відповідно 709,15 тисяч та 438,93 тисяч відповідно.
Загалом, за даними ООН на 27 вересня, з України з початку війни було зафіксовано 13,380 мільйонів виїздів, тоді як в'їздів (без даних Угорщини, РФ та Білорусі з 28 лютого) – 6,257 мільйонів.
Сусідня Польща завжди була країною, яка приймала чимало українців. До війни там жили 2 мільйони наших громадян. У 2022 році до цієї країни приїхала рекордна кількість українців. Починаючи з 24 лютого українсько-польський кордон перетнули понад 5 мільйонів громадян України.
Згідно з опитуванням, готуються залишитись у Польщі щонайменше на рік 35% громадян України. 25,6% українців планують повернутись як тільки закінчиться війна, а 17% вже не планують повертатись в Україну.
Також Інформатор писав, що українці можуть отримати додаткову фінансову допомогу в Польщі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.