"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Принади з вакциною мають вигляд невеликих брикетів із запахом м'ясо-кісткового борошна
В Україні проводяться заходи з пероральної імунізації диких м’ясоїдних проти сказу. Це захворювання несе небезпеку не тільки для тварин, але й людини, характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і летальними випадками. Бригади Держпродспоживслужби та обласної державної лікарні ветеринарної медицини, єгерські підрозділи здійснюють розкладання вакцини "Орісвак" в лісах для профілактики захворювання.
Пероральна імунізація здійснюється шляхом розповсюдження принад із вакциною вручну чи авіатранспортом. Протиепізоотичні заходи з пероральної імунізації передбачають розкидання в лісах, на узліссях, на узбіччі доріг, біля річок спеціальних принад. Вони мають вигляд невеликих брикетів із запахом м'ясо-кісткового борошна, в середи яких міститься капсула з вакциною.
Вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечні для інших тварин, для людини та природного середовища, стабільні в польових умовах. Та у разі виявлення подібних принад не варто брати їх руками чи переносити з місць розкладання, щоб тварини могли їх знайти.
Сказ передається в основному через укуси диких, або домашніх тварин, які є вірусоносіями в активній фазі. Носіями сказу в дикій природі є лисиці та вовки. В умовах міста - коти, собаки, які забігають на вулиці та кусають інших тварин. Таким чином відбувається постійна циркуляція збудника. Сказ перебігає в кількох формах: буйна, тиха й паралітична. Тож, тварина може переносити вірус сказу і бути заразною ще до появи клінічних ознак.
У випадку, якщо тварина вас покусала чи подряпала, за нею ведеться нагляд впродовж 14 днів. Якщо протягом цього часу тварина здорова, активна, бадьора, їсть, грається, все в порядку – тварина не є скаженою. Тоді питання вакцинації людини від сказу вирішується сімейним лікарем або локальним травмпунктом. Якщо тварина помирає протягом 14 днів обсервації чи зникає з очевидними ознаками сказу, людям, що були покусані, слід звернутися до травмпункту для введення антирабічної сироватки.
Усі домашні тварини повинні бути вакциновані від сказу. Щеплення тваринам роблять з 2-х місячного віку при первинній вакцинації. Повторні вакцинації потрібно робити щороку впродовж усього життя тварини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.