У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
В Україні змінилася вартість на черешню, експерти пояснили причини
В Україні змінилися ціни на черешню: зараз неочікувано вона подешевшала. Експерти пояснили, чому це відбулося та що буде з вартістю ягоди далі, оскільки вже скоро очікується надходження черешні з Молдови.
Як передає agronews.ua, цьогоріч на ринку в Україні є нестача якісної української черешні. Таку думку висловив директор одеського оптового ринку "Початок" Олександр Воропаєв. Він зазначив, що причина не тільки в повномасштабній війні, а ще й в тому, що навесні були несприятливі погодні умови.
Водночас керівник СФГ "Троїцьке" Микола Комаров підкреслив, що під час цвітіння черешні в Україні йшли дощі. При цьому ночі теж були прохолодні, а через це – зав'язь була дуже слабкою. Все це призвело до того, що цьогоріч цієї ягоди в Україні дуже мало.
"Важко з черешнею цього року — її мало. Хоч якось рятує ціна. Цьогорічний старт був 150-160 гривень за кілограм за великі ягоди, в середньому ж — 110-120 гривень за кілограм", – додав експерт.
Спеціаліст також розповів, що раніше за день завантажували з пів сотні вантажівок (кожна близько 5 тонн). Цьогоріч ситуація інакша: три вантажівки закуповують товар, а одну – навантажують. При цьому минулого року попит на черешню був значно більший.
"На жаль, другий рік поспіль ми не маємо на своїх прилавках славнозвісної мелітопольської черешні. Але сподіваємось на її повернення найближчим часом", – сказав директор одеського оптового ринку "Початок".
Аналітики зазначають, що в середині червня гуртова ціна на черешню вищого ґатунку була в середньому 100-120 гривень за кілограмів. Якщо ж погода зараз буде сприятлива і не буде багато дощів, то ціна може зменшитися і до 80 гривень за кілограм. Наразі ж ціна якщо й зменшується, то не так стрімко.
Влітку аналітики очікують, що ціни на більшість продуктів будуть стабільними. Водночас крупи та м'ясо можуть подешевшати. Про це розповіла співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Світлана Черемісіна. За її словами, середня ціна на гречку знизилася вже на 30 копійок. Також на 1% подешевшав рис. Єдина крупа, яка трохи дорожчає, – це пшоно.
При цьому українські садівники пропонують сезонні фрукти та ягоди. Зараз абрикоси продають невеликими партіями по 50-60 гривень ща кілограм. У середньому це на 33% дешевше, аніж було в 2022 році. Водночас перші партії смородини теж дешевші, аніж минулого року: ціна в середньому на 23% менша. Відвантажують цю ягоду по 50-70 гривень за кілограм.
Нагадаємо, раніше експерти попереджали про ймовірне подорожчання курятини та курячих яєць.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.