У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
У 2024 році інфляція сповільниться до 8,5%
Національний банк України прогнозує, що до кінця 2023 року сповільниться зростання споживчих цін. Воно має становити 10,6%.
Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний на брифінгу, який транслювали на YouTube. Очікувалося, що зростання становитиме 14,8%.
В оновленому прогнозі йдеться, що у 2024 році інфляція сповільниться до 8,5% (попередній прогноз - 9,6%), а у 2025 році інфляція становитиме 6,0%. Пишний наголосив, що за динамікою першого півріччя покращився прогноз інфляцій і на поточний рік.
“Зростання цін сповільнюватиметься за рахунок поступового зниження світової інфляції та все ще доволі жорстких монетарних умов в Україні. НБУ забезпечуватиме стійкість валютного ринку та достатній рівень привабливості гривневих активів, що обмежуватиме ціновий тиск”, – зауважив він.
Однак надалі зниження відбуватиметься повільніше. Це пов’язано з вичерпанням ефекту бази порівняння, поверненням довоєнного рівня оподаткування пального та підвищенням цін на електроенергію для побутових споживачів у червні. Крім того, на цінову динаміку теж вплинуть російські атаки на півдні України.
В НБУ прогнозують, що тенденція до зниження інфляції збережеться. Зменшення безпекових ризиків допоможе відновити оптимальні логістичні шляхи, розширити виробництво та наростити врожаї. Також це відкриє шлях для відновлення припливу інвестицій в Україну.
“Сповільненню інфляції сприятиме і подальше зниження світових цін, зокрема на енергоносії. Зазначені чинники переважать проінфляційний вплив пожвавлення внутрішнього попиту, зростання заробітних плат та коригування деяких житлово-комунальних тарифів у післявоєнний період”, – підсумував глава НБУ.
У червні ціни на продукти харчування зросли на 0,1% у порівнянні з травнем. Це найменший рівень зростання з початку року, але, ймовірно, тепер на українців чекає новий сплеск цін. На це вплинуть здорожчання електроенергії та пального.
Яйця можуть знову піднятися в ціні до 70-75 гривень за десяток. Такого подорожчання варто очікувати вже восени. Такий прогноз пов’язаний з підняттям цін на корми, препарати, електроенергію і т.д.
Крім того, наразі на ринках спостерігається зниження вартості на баклажани, кабачки, буряк, моркву, капусту, картоплю та перець. Водночас подешевшали лимон, лохина і банан.
Також Міністерство економіки і торгівлі України розробило новий проєкт, який може змінити ціни на алкогольні напої. Згідно з цим проєктом, ціни на деякі види алкоголю можуть підвищитися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.