“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Настав час зруйнувати сталу догму, що завжди винні двоє. Прислухайтеся і дозвольте собі відчути правду, прожити цей біль і стати вільними від того, що вас руйнуво.
Погодні умови можуть вплинути на ситуацію
Сезон вітчизняних овочів у самому розпалі, а українські господарства продовжують збирати багатий врожай, що призводить до збільшення пропозиції й різкого зниження цін. Наразі на ринках спостерігається зниження вартості на баклажани, кабачки, буряк, моркву, капусту, картоплю та перець. Водночас подешевшали лимон, лохина і банан.
Про це йдеться у матеріалі "Інформатора": "Без баржі з кавунами: коли з‘являться українські кавуни та що буде з цінами на овочі і фрукти". За даними фахівців, ціни й надалі будуть падати.
По інформації "АПК-Інформ" на ринках двох великих міст України помітно подешевшали деякі овочі. Наприклад, на львівському "Шувар" ціни на баклажани знизилися на 29% і становлять 50 гривень за кілограм. Найбільше подешевшали кабачки, капуста броколі та солодкий перець - на 60% (зараз становить 8-10 грн за кг), 50% (25-35 грн за кг) та 35% (75-100 грн за кг) відповідно. Також впали ціни на лимон, банан і лохину. На ринку "Шувар" зазначені фрукти та ягода подешевшали на 40%, 17% і 12% відповідно.
Київський ринок "Столичний" також відзначив зниження цін на ранню картоплю та капусту пекінську. Проте у столиці ціни впали не так суттєво - на 25% і 10%.
Керівник проєкт "АПК-Інформ: овочі та фрукти" Олександр Хорєв повідомив, що за тиждень найбільше зросла пропозиція буряків та капусти нового врожаю, що призвело до їхнього значного подешевшання. Він додав, українські господарства продовжують збирати врожай, і асортимент овочів постійно розширюється. Експерти прогнозують, що ціни на овочі знизяться і в найближчому майбутньому.
Проте, голова Економічного дискусійного клубу Олег Пензин вважає, що необхідно враховувати погодні умови, які можуть вплинути на ситуацію. Дощова погода може негативно позначитися на дозріванні деяких овочів, зокрема томатів, і призвести до їхнього псування. Тому наразі на ринку є попит на турецькі томати.
Під час другого тижня липня 2023 року в Україні спостерігалося раптове подешевшання малини. Вартість цієї ягоди, за словами садівників, коливається в межах 35-60 гривень за кілограм. У порівнянні з кінцем минулого тижня, це на 27% дешевше.
За даними EastFruit, нині середня ціна на малину в Україні на 60% нижча, ніж у відповідний період минулого року, повідомляють аналітики. Основною причиною зниження цін є різке збільшення пропозиції малини на ринку, при цьому попит на цю ягоду залишається незмінним.
Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, коли на ринки привезуть українські кавуни та скільки вони коштуватимуть. Також ми повідомляли, де тепер вирощують популярні ягоди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.