Рішення російських депутатів путін використав як офіційну підставу для початку повномасштабного вторгнення в Україну
В Україні на 15 років тюрми заочно засудили 52 російських депутатів, які підтримали повномасштабне вторгнення в Україну. Ще справи 23 депутатів держдуми відправили до суду. Всі вони наразі перебувають на території країни-терористки.
Про це повідомила СБУ. Зазначається, що 15 лютого 2022 року російські депутати підтримали постанову про звернення до путіна з проханням визнати "незалежність" тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей.
Вже 22 лютого вони проголосували за ратифікацію так званого "договору про дружбу, співробітництво та взаємодопомогу" між кремлем та "л/днр". Саме це рішення керівництво рф використало як формальну підставу для початку повномасштабного вторгнення в Україну.
В результаті суд визнав російських депутатів винними за ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та призначив їм 15 років тюрми заочно. В СБУ оприлюднили їхні імена:
Окрім того, до суду скерували обвинувальні акти щодо ще 23 російських депутатів. Їм обиратимуть покарання, йдеться про таких політиків з рф:
15 листопада 2023 року в Україні заочно засудили російського пропагандиста Армена Гаспаряна. Його визнали винним у публічних закликах до геноциду українського народу, насильницької зміни конституційного ладу, а також посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Про це він писав у своїй книги, де стверджував про неспроможність української держави до подальшого існування, неповноцінність та другосортність української нації. Він також закликав почати "денацифікацію" з кордонів так званих "л/днр" і далі по всій території нашої країни. Гаспарян отримав 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Окрім того, 13 листопада Личаківський суд Львова заочно засудив до 14 років в'язниці з конфіскацією майна колишнього народного депутата України від "ОПЗЖ" Іллю Ківу. Суд визнав Ківу винним за ч. 3 ст. 109, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 436-1 та ст. 436.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.