В Україні планують запровадити чергові заборони щодо виробництва тютюну: законопроект

Читать на русском

Обмеження торкнуться також правил оформлення пачок

Читать на русском
В Україні планують запровадити чергові заборони щодо виробництва тютюну: законопроект

Обмеження торкнуться також правил оформлення пачок

Наприкінці квітня на розгляд профільного парламентського комітету направили поданий прем'єром проект Закону №5447, що передбачає адаптацію українського законодавства до вимог директиви Європарламенту 2014/40 / ЄС з охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну. Документ передбачає низку заборон на виробництво тютюнових виробів в Україні, а також зміну вимог щодо оформлення сигаретних пачок. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на проект Закону .   

Отже, проект закону від 29.04.2021 забороняє виробництво,крім виробництва для експорту, оптову та роздрібну торгівлю та імпорт для реалізації на території України:

  • тютюну для перорального застосування;
  • сигарет, в яких показники вмісту нікотину, смоли і монооксиду вуглецю в димі однієї сигарети перевищують: нікотину - 1,0 мг,
    смоли - 10 мг, МУ - 10 мг;
  • тютюнових виробів, на упаковці яких відсутні визначені законодавством медичні попередження;
  • сигарет і тютюну для самокруток з характерним запахом і / або смаком;
  • тютюнових виробів, що містять вітаміни або інші добавки, які створюють враження, що тютюновий виріб має переваги для здоров'я або призводить до зменшення ризиків захворювань;
  • кофеїн або таурин та інші добавки, які асоціюються з енергійністю та життєвою силою;
  • добавки, що володіють властивостями робити викиди кольоровими;
  • добавки, що полегшують вдихання диму або засвоєння нікотину;
    добавки, які мають канцерогенні, мутагенні або репродуктивно токсичні властивості у неспаленій формі;
  • сигарет і тютюну для самокруток, що містять смако-ароматичні добавки в будь-яких компонентах, таких як фільтри, папір, упаковка, капсули, або мають будь-які технічні характеристики, що дозволяють змінювати запах або смак відповідних тютюнових виробів або інтенсивність диму;
  • сигарет і тютюну для самокруток, фільтри, папір або капсули яких містять тютюн або нікотин;
  • тютюнових виробів з використанням на їх упаковці або на самих тютюнових виробах будь-яких елементів або ознак (тексти, символи, назви, торговельні марки, образні або інші ознаки), які: з рекламою тютюнових виробів, що вказують на те, що визначений тютюновий виріб є менш шкідливим , сприяє енергійності і нібито хорошому самопочуттю або є екологічним.

Виробникам та імпортерам тютюнових виробів забороняється вміщувати до упаковки тютюнових виробів вкладок, які пропонують знижки, безкоштовне розповсюдження або інші аналогічні пропозиції.

Зміняться і вимоги щодо оформлення сигаретних пачок

На кожній упаковці тютюнових виробів, сигарет, тютюну для самокруток і тютюну для кальяну, повинно бути вказано загальне медичне попередження і комбіноване медичне попередження, яке супроводжується відповідною кольоровою фотографією, а також інформаційним повідомленням.

Загальне медичне попередження з наступним текстом "Куріння вбиває - кидай курити зараз" або "Куріння вбиває" має бути розміщене у нижній частині однієї з бічних поверхонь упаковок.

Інформаційне повідомлення такого змісту: "Тютюновий дим містить більше 70 речовин, здатних викликати захворювання на рак" має бути розміщене у нижній частині іншої бічної поверхні. Загальна медичне попередження і інформаційне повідомлення повинні мати ширину не менше 20 мм.

Для упаковки в формі коробки з відкидною кришкою, при відкритті якої бічні поверхні поділяються на дві частини, загальне медичне попередження і інформаційне повідомлення повинні повністю розташовуватися на великих частинах таких розділених поверхонь. 

Як загальне медичне попередження, так і інформаційне повідомлення повинні покривати 50% поверхні, на якому вони надруковані.

Форма пачки залишається колишньою

"Упаковка сигарет повинна мати форму прямокутного паралелепіпеда. Дозволяється упаковка сигарет із закругленими або скошеними краями, за умови, що медичне попередження займає еквівалентну площу поверхні і медичне попередження на упаковці сигарет без таких країв", - йдеться у тексті законопроекту.

Проект Закону визначає терміни,такі як сигарета, сірагілла, сигара, жувальний тютюн, замінника тютюну інше. 

Документ також передбачає відповідальність для виробників електронних сигарет. Їх зобов'яжуть вказувати на упаковці виробничі адреси, список інгредієнтів і викидів, токсикологічні дані, інформацію про дози нікотину, опис компонентів виробу і виробничих етапів, заяву про те, що виробник несе повну відповідальність за якість виробу і безпеку його використання. 

Раніше Інформатор повідомляв, що в Україні планують радикально боротися з курінням

Також повідомлялося, як за рік, згідно з даними Держстату, здорожчав тютюн і алкоголь. 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.