“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Водіям за перевищення шуму може загрожувати до 34 тисяч штрафу та втрата водійського посвідчення
На сайті Верховної ради України 4 серпня зареєстрували законопроєкт, який пропонує посилити адміністративну відповідальність за шум від мотоциклів й машин. Порушникам загрожуватиме до 34 тисяч штрафу та втрата водійського посвідчення. Документ ініціювали десятки народних депутатів, майже всі з них від партії "Слуга народу".
Йдеться про законопроєкт №9564 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення адміністративної відповідальності за керування або експлуатацію транспортних засобів із перевищенням допустимого рівня шуму". Документ пропонує доповнити статтю 121 КУпАП новою нормою, яка передбачатиме адміністративну відповідальність за перевищення встановленого законодавством допустимого рівня шуму на дорогах. Так, через надмірний шум власників авто чи мотоциклів пропонують штрафувати:
"Заборону на керування або експлуатацію транспортних засобів з порушенням встановленого рівня шуму пропонується встановити виключно в межах населених пунктів, що виключає відповідальність у випадках проведення автомобільних спортивних змагань та інших заходів за межами населених пунктів", - йдеться в пояснювальній записці.
Згідно зі ст. 82 кодексу України про адміністративні порушення, за перевищення рівня шуму з 22 години вечора до 8 ранку передбачено попередження або штраф у розмірі від 510 до 2550 гривень. Проте, відповідно до правил дорожнього руху, за голосні звуки моторів, на відміну від країн ЄС, поліція у нас не штрафує.
У багатьох країнах машину не випускають з техогляду без перевірки звучання двигуна - такого в Україні теж немає. Це при тому, що є чимало байкерів, які навмисно міняють заводський глушник, аби двоколісний ревів гучніше.
З початку повномасштабної війни багато українців почали здригатися від гучних звуків. Гучне ревіння автівок й мотоциклів, особливо в пізній час, зайвий раз заставляє людей нервуватися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.