“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Підтвердити захворювання вдалось завдяки специфічному ПЛР-дослідженню
Сьогодні, 15 вересня, в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. Пацієнта госпіталізували до медзакладу. У нього легкий перебіг хвороби.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров'я.
Підтвердити захворювання вдалось завдяки специфічному ПЛР-дослідженню. У захворілого спостерігається підвищена температура, висип на тілі.
Нині цей випадок розслідують лікарі.
"За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Тим не менш, поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з великих міст країни", – йдеться у повідомленні.
Область реєстрації захворювання не розголошують для збереження комфорту пацієнта.
У світі триває поширення віспи мавп. До основних симптомів віспи мавп належать: гарячка, головний біль, міалгія (біль у м'язах), біль в спині, збільшені лімфатичні вузли, озноб, біль у горлі, закладеність носа, кашель, висип у вигляді пухирців.
Українців просять бути пильними, зважаючи на міграцію та особливості епідемічних процесів.
За даними МОЗ, віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до звичайної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми, передає Інформатор.
До 2022 року віспа мавп фіксувалась у країнах Центральної та Західної Африки, зараз же більш ніж половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку.
Також Інформатор розповідав, яку допомогу можуть отримати українці безкоштовно в амбулаторних умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.