Багато альтернативних джерел, тобто генераторів вже в дорозі до України
Через відключення електроенергії в Україні ціни на продукти зростуть на декілька відсотків. Дефіциту на них не прогнозують. Подорожчання очікується, якщо ситуація буде такою, як зараз.
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. За його словами, в Україні вирощують значно більше зернових, олійних культур і продуктів їх перероблення, аніж потрібно для внутрішнього споживання. Значна частина цієї продукції завжди відправляється на експорт, але за необхідності її спрямують на внутрішній ринок.
"Частка електроенергії в залежності від типу продукції впливає на ціну від 3% до 5%. Все залежить від того, яка надалі буде частота відключень і, відповідно, від потреб використання альтернативних джерел, які є дорожчими. Якщо ситуація буде поточною, з прогнозованим плановим відключенням, то суттєвого здорожчання не передбачається. Будуть незначні коригування, на кілька відсотків, але не більше", - сказав Висоцький.
Крім того, він додав, що багато альтернативних джерел, тобто генераторів вже в дорозі до України. Вони замовлені за кошти підприємств, а також профінансовані міжнародними партнерами. Доставлення очікується найближчим часом. Щодо зменшення площ посіву озимих культур, Висоцький запевнив, що причин для хвилювань з приводу цього немає.
"Скорочення посіву зменшить експорт, але навіть при наявних засіяних площах, Україна матиме удвічі більше вирощеної агропродукції, аніж потрібно для споживання. Це може вплинути на об'єм експорту, але не на внутрішній ринок", - додав Висоцький.
За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, до кінця року роздрібні ціни на яйця можуть стабілізуватися. Вони навіть можуть подешевшати. Однак з цим не погоджується науковий співробітник та директор науково-дослідної станції птахівництва НААН Олег Катеринич. Експерт прогнозує подорожчання комбікорму для курки-несучки, а отже зросте й ціна яйця. Згідно з прогнозом Інституту аграрної економіки, до Нового року можуть подорожчати такі категорії товарів: різні види м’яса – на 7–10%, молоко та асортиментний ряд молочної продукції – на 10–15%, зокрема на молоко пастеризоване жирністю до 2,6 % – до 40 гривень за літр, Також підвищаться ціни на овочі борщового набору – до 15–20%, хліб та соняшникову олію – до 10%.
Також українці можуть відчути зростання цін на продукти виробництво та зберігання яких потребують великих затрат електроенергії. Адже використання генераторів на паливі обходиться приблизно в 5 разів дорожче, тож такі продукти можуть подорожчати на 10–15%, вважає заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчак.
Нагадаємо, в Україні зміняться ціни на гречку. Крім того, в Україні піднімуться ціни на овочі.
Також Інформатор писав, що у Нацбанку пояснили прискорення інфляції в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.