В Україні хочуть захистити ЛЕП від російських атак: в Міненерго запропонували рішення

Перенесення ліній електропередач дозволить сховати їх від російських атак та мінімізувати шкоду

Захист української енергетики
Енергетики вже будують перший та другий рівні фізичного захисту енергетичних об'єктів

Повітряні лінії електропередачі (ЛЕП) в Україні можна перенести під землю. Це дозволить убезпечити їх від російських обстрілів та мінімізувати шкоду від атак окупантів. Перенесення ЛЕП під землю – один із варіантів захисту енергосистеми, який зараз серйозно вивчається спеціалістами.

Про це сказав заступник міністра енергетики Микола Колісник в ефірі Національного телемарафону. За його словами, це потенційний варіант захисту енергетики.

"Перенесення ліній під землю – потенційно один з варіантів. На сьогодні розроблена значна кількість технічних рішень та проєктів фізичного захисту об'єктів енергетичної інфраструктури з метою їх убезпечення", – сказав він.

Заступник міністра додав, що зараз енергетики займаються облаштуванням першого та другого рівнів фізичного захисту енергетичних об'єктів. Для їх виконання потрібне фінансування – з державного бюджету та за рахунок міжнародної допомоги від партнерів.

Звільнення Кудрицького

Наприкінці серпня 2024 року після останньої масованої атаки росіян на енергетику на Ставці у Президента Зеленського вирішили звільнити голову правління Укренерго Володимира Кудрицького. Серед можливих причин називали непідготовленість об'єктів енергетики до ударів росіян - захисні споруди (якщо вони там були) не змогли захистити об'єкти.

2 вересня 2024 року стало відомо, що Кудрицького відправили у відставку. За словами нардепа Олексія Гончаренка, Кудрицького звільнили за згодою сторін. Ініціатором відставки нардеп називає міністра Германа Галущенка. За даними РБК-Україна Укренерго тимчасово очолить член правління НЕК Олексій Брехт. При цьому Денису Шмигалю адресували лист від Представництва ЄС в Україні, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та бізнес-омбудсмена, в якому прямо вказується на негативні наслідки звільнення Кудрицького. Автори листа наголошують, що подібні дії не тільки порушують принципи корпоративного управління, але й ставлять під загрозу мільярдні кредити, надані "Укренерго" міжнародними фінансовими установами.

За підрахунками колишнього міністра палива та енергетики України Івана Плачкова, може знадобитися від 1 до 2 тижнів (тобто майже до середини вересня), щоб відновити стабільне енергопостачання для населення, якщо не буде нових масованих атак. Метою цієї атаки було досягнути повного блекауту в енергосистемі України. Цього не сталося. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube