Україна отримає від США пакет фінансування енергетики на 800 млн доларів

Енергетики передали американцям список критичного обладнання, необхідного для негайного ремонту

долари, лінія електропередач, монтер, флаг США, трансформатор зруйновано
Україна сподівається відремонтувати критичне обладнання (і отримати нове) для енергосистеми за рахунок допомоги США

США надають Україні пакет фінансування на суму 800 мільйонів доларів для відновлення енергетики України. Про це  повідомила віцепремʼєр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко під час поїздки до Сполучених Штатів. Там вона зустрілась із заступником міністра енергетики США Девідом Терком.

Ключовою темою розмови було відновлення енергетики України. Свириденко зазначила 31 серпня у соцмережі Х, що від російських авіаударів постраждало понад 50% енергетичної інфраструктури.

"Ми глибоко вдячні США за підтримку у будівництві систем пасивного захисту, а також за пакет фінансування у розмірі $800 млн для енергетичного сектору. Під час цього візиту ми надали складений Кабміном список критично важливого обладнання, необхідного для негайного ремонту", - розповіла урядовиця.

Пресслужба Міністерства економіки повідомила в коментарі для Економічної правди, що 800 мільйонів доларів від США є частиною фінансування, яке було оголошено на Берлінській конференції з відновлення України та наразі розподіляється.

Наслідки масованої атаки РФ по енергетиці 26 серпня

Російські окупанти 26 серпня здійснили наймасованішу атаку на енергосистему. Загалом ворог застосував проти України 127 ракет і 109 дронів (збито відповідно 102 та 99). 15 областей країни зазнали обстрілу.

В Україні графіки планових відключень світла тепер діятимуть до тих пір, поки не вдасться стабілізувати роботу енергосистеми. Ситуація в енергетиці "складна, але контрольована". Відповідну заяву 27 серпня зробила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук. Як довго зберігатимуться графіки відключень, Міненерго поки що не прогнозує.

Своєю чергою, колишній міністр палива та енергетики України Іван Плачков наголошує, що внаслідок атаки росіян на енергетичну інфраструктуру України 26 серпня тривалі вимкнення світла можуть бути майже до середини вересня.

Ситуація в енергосистемі України: яка перспектива

Взимку українці можуть розраховувати на електрику протягом 8-10 годин на добу, якщо температура повітря буде близько 0°C. Але дефіцит буде більше, якщо температура опуститься нижче нуля. Такий прогноз надав народний депутат, голова парламентського підкомітету з питань енергоощадження Сергій Нагорняк.

Українська енергосистема досі залишається доволі вразливою після потужних атак росіян. Встановлення високих температур на початку цього тижня спровокувало нові масштабні відключення електроенергії та графіки знеструмлень.

Але 23 серпня в енергосистему України підключили черговий атомний блок. Міненерго повідомляє, що достроково завершив його плановий ремонт. Це дозволило додати 1000 МВт потужності, що значно зміцнить стабільність енергопостачання та має зменшити кількість відключень через спеку

Однак після масованої атаки РФ 26 серпня ситуація сильно погіршилася. Були введені й екстрені відключення світла у низці регіонів, і планові обмеження (графіки) по всій Україні.

Раніше голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький зазначив, що Укренерго активно працює з польською стороною, щоб збільшити технічні можливості й обсяг постачання електроенергії в Україну восени та взимку. За його словами, наразі фахівці напрацьовують варіанти, які мають компенсувати дефіцит, спричинений російськими атаками.

Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначає, що майбутня зима буде складнішою за зиму 2023/2024 років. Понад половина потужностей з виробництва електроенергії втрачена (енергогенерації) внаслідок цьогорічних обстрілів Росії - це 9 ГВт. Збитки оцінюються у 14 млрд дол. А взимку Україні може знадобитися вдвічі більше електроенергії, ніж країна може виробляти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube