На осі катастроф: якими будуть наслідки ударів по Каширській і Конаковській ДРЕС для енергетики РФ

Масована атака безпілотників одразу на дві ДРЕС росіян матиме серйозні наслідки для енергетики, оскільки лише Конаковська ДРЕС має встановлену потужність аж у 2520 МВт генерації

Атака дронів на РФ, Каширська ДРЕС, Конаковська ДРЕС
Російська енергетика після ударів одразу по двох ДРЕС відчує значні наслідки й проблеми

Масована атака дронів 1 вересня на російські державні районні електростанції матиме відчутні наслідки для росіян. Рої дронів літакового типу атакували одразу дві ДРЕС (державна районна електростанція) - Каширську та Конаковську. На обох електростанціях спалахнули масштабні пожежі. І, якщо втрата Каширської ДРЕС не така страшна, то зупинка Конаковської електростанції стане причиною цілої низки енергокатастроф у РФ, адже об'єкт належить до восьми найбільших електростанцій у центральній Росії. 

Про те, чому у росіян "підгоріло" через останню атаку дронів розбиралися у виданні DefenseExpress. Журналісти пишуть, що під удари потрапили по суті теплоелектростанції. Вони не генерують якого особливого виду енергії. 

Каширська ДРЕС з 2021 року перебуває на модернізації, яка має завершитися до 2028 року. Передбачалося, що ДРЕС збільшить свою потужність з 410 МВт до понад 800 МВт генерації. Її втрата не буде особливо відчутною, враховуючи що об'єкт стояв на ремонті. 

Інша справа - Конаковська ДРЕС. Вона має встановлену потужність аж у 2520 МВт генерації. Таким чином влучання по цьому об’єкту матиме значно відчутніші наслідки для російської енергосистеми. Втрата такої потужності одразу спровокує зупинку всіх об'єктів, які вона живила. Це стане справжньою катастрофою для росіян. 

На осі катастроф: якими будуть наслідки атак по Каширській і Конаковській ДРЕС для енергетики РФ 1

Конаковська ДРЕС – одна з найбільших електростанцій у Центральній частині Росії. Вона є восьмою за потужністю тепловою електростанцією РФ. ДРЕС розміщена на березі Іваньківського водосховища та є філією ПАТ "ЕЛ5-Енерго". З кінця 1980-х ДРЕС працює на природному газі, резервним паливом є мазут.

1 вересня Конаковська ДРЕС потрапила під масовану атаку дронів. Російська ППО збила лише п'ятеро з них. Протягом години безпілотники атакували об'єкт. Над ДРЕС лунали гучні вибухи, а згодом почалася потужна пожежа. 

На осі катастроф: якими будуть наслідки ударів по Каширській і Конаковській ДРЕС для енергетики РФ 2

Каширська ДРЕС розташована на березі Оки у місті Кашира. Вона введена в експлуатацію у 1922 році. Зараз входить до "Інтер РАВ".

З 1 січня 2020 року встановлена ​​потужність Каширської ДРЕС сстановить 410 МВт, а теплова – 100 Гкал/год. У пік своєї роботи потужність станції сягала 2066 МВт.

10 вересня 2021 року губернатор Московської області Андрій Воробйов спільно з генеральним директором ПАТ "Інтер РАТ" Борисом Ковальчуком та генеральним директором АТ "Силові машини" Олександром Конюховим дав старт масштабній модернізації Каширської ДРЕС.

Вперше в Росії на електростанції планували встановити інноваційні парогазові установки великої потужності російського виробництва. Цей проєкт отримав підтримку на найвищому рівні.

В результаті модернізації, яку планується завершити до 2028 року, Каширська ГРЕС планувала виробляти близько 6 млрд кВт/год на рік, що становить третину обсягу електроенергії Підмосков'я.

Наймасованіша атака за всю війну: дрони 1 вересня били по Москві й не тільки

У ніч на 1 вересня безпілотники здійснили наймасовішу з початку війни атаку на російські регіони. Загалом, за даними Міноборони РФ, було збито 158 БПЛА літакового типу. Найбільше дронів – 46 – було знищено над Курською областю.

У Москві, за словами мера столиці Сергія Собяніна, в результаті знищення БпЛА сталося загоряння в технічній будівлі нафтопереробного заводу. Через повітряну загрозу московські аеропорти Внуково, Домодєдово та Жуковський тимчасово зупиняли роботу, в результаті 43 рейси були перенаправлені на запасні аеродроми, а виліт 74 рейсів затримано.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube