Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Крім конфіскації авто, нардепи також пропонують збільшити штрафи за п'яне водіння
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9076, який вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, депутати хочуть узаконити можливість забирати авто у п'яних водіїв на потреби ЗСУ. Йдеться як про алкогольне чи наркотичне сп'яніння, так і про водіїв, які перебувають під дією препаратів. Авторами документа є депутат від "Слуги народу" Артем Дмитрук та депутат від колишньої ОПЗЖ Анатолій Бурміч.
В пояснювальній записці до проєкту йдеться про те, що наразі в Україні п'яна їзда стала досить поширеним явищем. Тому ініціатори вважають, що "цілком справедливою буде конфіскація автомобіля для потреб ЗСУ, яким керували у стані сп’яніння, бо всі українці мусять бути свідомими".
"Метою законопроєкту є підвищення безпеки дорожнього руху, зниження кількості дорожньо-транспортних пригод шляхом посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, та як наслідок досягнення справедливого підходу до забезпечення автомобілями Збройних Сил України", – зазначають автори законопроєкту.
Окрім ЗСУ, в документі вказано, що конфісковані автомобілі можуть бути передані Нацгвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, прикордонникам, МВС, Нацполіції, рятувальникам, Управлінню державної охорони, Держспецзв’язку та іншим військовим формуванням. В законопроєкті також вказується, що зараз за повторне протягом року керування авто в стані алкогольного сп’яніння передбачений штраф у 34 тисячі гривень з позбавленням права керування на три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу. Депутати пропонують збільшити штраф до 51 тисячі гривень з конфіскацією авто.
Також планують збільшити термін позбавлення права керування авто у випадку взяття особи під адміністративний арешт (в обох варіантах арешт на 10 діб) - із трьох до п'яти років. А замість оплатного вилучення транспортного засобу у цьому випадку також конфісковувати його.
За даними статистики, протягом 2022 року в Україні сталося 18 628 ДТП з загиблими та травмованими. Внаслідок ДТП загинули 2 791 українців, у тому числі 125 дітей. Ще 23 145 людей отримали травми, з них – 2 978 дітей. П'яне водіння призвело до 91 загиблих та 1 031 травмованих.
Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкти, які пропонує запровадити в Україні новий акциз - на солодкі мінеральні та газовані води.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.