"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Крім конфіскації авто, нардепи також пропонують збільшити штрафи за п'яне водіння
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9076, який вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, депутати хочуть узаконити можливість забирати авто у п'яних водіїв на потреби ЗСУ. Йдеться як про алкогольне чи наркотичне сп'яніння, так і про водіїв, які перебувають під дією препаратів. Авторами документа є депутат від "Слуги народу" Артем Дмитрук та депутат від колишньої ОПЗЖ Анатолій Бурміч.
В пояснювальній записці до проєкту йдеться про те, що наразі в Україні п'яна їзда стала досить поширеним явищем. Тому ініціатори вважають, що "цілком справедливою буде конфіскація автомобіля для потреб ЗСУ, яким керували у стані сп’яніння, бо всі українці мусять бути свідомими".
"Метою законопроєкту є підвищення безпеки дорожнього руху, зниження кількості дорожньо-транспортних пригод шляхом посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, та як наслідок досягнення справедливого підходу до забезпечення автомобілями Збройних Сил України", – зазначають автори законопроєкту.
Окрім ЗСУ, в документі вказано, що конфісковані автомобілі можуть бути передані Нацгвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, прикордонникам, МВС, Нацполіції, рятувальникам, Управлінню державної охорони, Держспецзв’язку та іншим військовим формуванням. В законопроєкті також вказується, що зараз за повторне протягом року керування авто в стані алкогольного сп’яніння передбачений штраф у 34 тисячі гривень з позбавленням права керування на три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу. Депутати пропонують збільшити штраф до 51 тисячі гривень з конфіскацією авто.
Також планують збільшити термін позбавлення права керування авто у випадку взяття особи під адміністративний арешт (в обох варіантах арешт на 10 діб) - із трьох до п'яти років. А замість оплатного вилучення транспортного засобу у цьому випадку також конфісковувати його.
За даними статистики, протягом 2022 року в Україні сталося 18 628 ДТП з загиблими та травмованими. Внаслідок ДТП загинули 2 791 українців, у тому числі 125 дітей. Ще 23 145 людей отримали травми, з них – 2 978 дітей. П'яне водіння призвело до 91 загиблих та 1 031 травмованих.
Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкти, які пропонує запровадити в Україні новий акциз - на солодкі мінеральні та газовані води.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.