В Україні хочуть створити державну дистанційну школу

Читать на русском

Вона має об’єднати українських дітей за кордоном, переселенців і представників української діаспори

Читать на русском
В Україні хочуть створити державну дистанційну школу

Вона має об’єднати українських дітей за кордоном, переселенців і представників української діаспори

В Україні може з'явитися єдина державна дистанційна школа. Там зможуть навчатися юні українці з різних куточків світу. Зараз йде активне обговорення доцільності створення такого "закладу освіти".

Про це повідомив голова комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, передає Інформатор.

"Зараз влада думає над тим, щоб створити окрему велику державну дистанційну школу для того, щоб об'єднати не лише тих дітей, які зараз знаходяться за кордоном, а й переселенців та об'єднати навіть діаспору, яка є за межами України", - повідомив Бабак.

Це дасть змогу дітям здобувати одночасно українську освіту та освіту країни перебування. Відомо, що ідея створення школи належить комітету, який очолює Бабак. Він вважає, що "за місяць-два" рішення приймуть, про що відразу повідомлять публічно.

Як навчатимуться школярі з 1 вересня

Поки не відомо, коли і у якому форматі запрацює єдина державна дистанційна школа. Але відомо, що до 1 вересня 2022 року понад 60% закладів освіти країни в цілому обладнані укриттями, що дозволить учням сісти за парти. У той же час більшість закладів освіти в Києві розпочне роботу офлайн. Навчальний процес у Харківській, Запорізький та Миколаївський областях точно розпочнеться онлайн.

На тимчасово окупованих територіях знаходиться близько 1 300 шкіл. Там також знаходяться і вчителі, і діти. 

"Вчителі, які спробують розпочати навчання за освітніми програмами росії, за нашим законодавством вважаються пособниками колаборантів і підпадають під дію Кримінального кодексу. Дітей це не стосується. Батьки налякані і під примусом можуть відправити дітей до школи. Всі школи, які знаходяться на ТОТ будуть працювати онлайн", - сказав Бабак.

Він додав, що велика кількість вчителів таємно продовжує навчати українських дітей. Що стосується дітей, які наразі перебувають за кордоном – для них передбачено онлайн навчання.

"Ми не втрачаємо зв'язок з такими дітьми. З ними працює адміністрація тієї школи, в якій ця дитина навчалась раніше. Я дякую нашим країнам-партнерам, що вони дозволили нашим учням інтегруватися в їхню систему освіти. Так, в деяких країнах є вимога для школярів ходити до шкіл місцевих, але при цьому, немає заборони на навчання онлайн", - пояснив Бабак.

Нагадаємо, в Україні половина навчальних закладів готові до офлайн-навчання. Крім того, в укриттях шкіл, дитсадочків та університетів з'явиться Wi-Fі.

Також Інформатор писав, як налаштувати дітей на навчання після літніх канікул.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.