У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Судам запропонують розглядати адміністративні правопорушення лише мирний час
До другого читання дійшов розгляд поправок до законопроєкту №7404. Документом, зокрема, передбачено відстрочення терміну стягнення по справах адміністративного правопорушення – аж поки війна не скінчиться.
Відповідні норми містяться у порівняльній таблиці до документу, яку комітет з питань правоохоронної діяльності ВР вже підтримав до другого читання.
«Так, дійсно пропонується, аби строки накладення адміністративного стягнення, встановлені статтею 38 Кодексу про адмінправопорушення, було призупинено до дня припинення або скасування дії воєнного стану. Ще передбачається можливість зупинення судового розгляду справ про адміністративні правопорушення та, що під час дії воєнного стану, якщо відсутня об’єктивна можливість розгляду справи про адміністративне правопорушення у строки, встановлених законодавством, строк розгляду справи призупиняється»», - повідомив Інформатору один з співавторів проєкту документу Ярослав Юрчишин.
Втім, за словами депутата, псро таке зупинення строку розгляду справи суд має постановити окрему ухвалу.
«Маю певні пояснення таких пропозицій від народних депутатів: в умовах війни виникають ситуації, коли учасників провадження просто неможливо відповідно до вимог закону повідомити про час та місце розгляду справи. А ще отримати належне підтвердження про отримання особою повідомлення щодо дати, часу і місця розгляду справи», - додав народний депутат.
Парламентар також підкреслив, що у разі ухвалення депутатами відповідних норм «під куполом», це завсім не означатиме скасування адімністративних проваджень чи відповідальності як таких. Це лише означатиме відтерменування ухвал про стягненя за цими справами – на більш пізній, мирний час.
Варто зазначити, що на цей час для накладання адмінстягнення законом встановлено двомісячний термін з моменту фіксації правопорушення. До віійни найбільш поширеним адмінпорушенням в Україні були - порушення Правил дорожнього руху (нетверезий водій за кермом, перевищення швидкості, проїзд авто на червоний сигнал світлофору і т. ін.).
Як зазначали рік тому, штрафи за порушення ПДР в Україні тепер можна оплатити за допомогою ApplePay.
Також Інформатор повідомляв, що ВР вже прийняла новий закон про працю, де нардепи казали про спрощення, а профспілки - про порушення прав робітників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.