В Україні хочуть посилити контроль за обігом БАДів — Комітет Ради підтримав законопроєкт

Комітет заявив, що метою законопроєкту №11389 є удосконалення регулювання виробництва та обігу цих продуктів. Проєкт закону відповідає вимогам відповідної Директиви Європейського Союзу і спрямований на усунення можливостей для маніпуляцій, коли ліки продаються під виглядом БАДів

Комітет Ради, ліки
За БАДи, які не відповідають вимогам можна буде отримати величезний штраф

Комітет з питань здоров’я нації підтримав законопроєкт №11389, який спрямований на посилення контролю за обігом харчових доповнювачів (БАДів) в Україні. Проєкт закону розглядався на засіданні з метою удосконалення врегулювання виробництва та обігу цих продуктів відповідно до вимог відповідної Директиви Європейського Союзу.

Про це повідомив народний депутат, голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. Основна мета законопроєкту — уникнення ситуацій, коли медичні препарати фіксуються та продаються як БАДи, що може вводити споживачів в оману та нести ризики для їхнього здоров'я.

Радуцький розповів, що Міністерство охорони здоров'я спільно з іншими відповідними органами працювало над законопроєктом протягом останніх декількох років з метою усунення законодавчих прогалин, що дозволяли такі маніпуляції на ринку. Проєкт закону визначає чіткі механізми введення в обіг БАДів, включаючи перелік компонентів, що можуть використовуватися для їхнього виробництва (мінерали, вітаміни, речовини з поживним або фізіологічним ефектом) та максимально допустимі дози, які будуть затверджені МОЗом.

Законопроєкт також передбачає посилення відповідальності за виробництво та реалізацію БАДів, які не відповідають вимогам законодавства. Комітет рекомендував Верховній Раді підтримати законопроєкт у першому читанні.

Штрафи, які пропонують в законопроєкті №11389

Наразі законопроєкт знаходиться на стадії розгляду. Якщо ж Рада його ухвалить, то фізичним та юридичним особам у певних випадках можуть загрожувати гігантські штрафи. Зокрема:

Штраф за невиконання обов'язку щодо відкликання або вилучення з обігу харчових доповнювачів, що не відповідають вимогам законодавства:

  • Юридичні особи: 50 мінімальних заробітних плат (400 тисяч гривень).
  • Фізичні особи — підприємці: 45 мінімальних заробітних плат (360 тисяч грн)

Штраф за порушення оператором ринку вимог, щодо вмісту і/або кількості інгредієнтів у харчових доповнювачах:

  • Юридичні особи: 45 мінімальних заробітних плат.
  • Фізичні особи — підприємці: 40 мінімальних заробітних плат (320 тис. грн)

Штраф за виробництво харчових доповнювачів з речовинами та/або інгредієнтами, які не дозволені до застосування:

  • Юридичні особи: 100 мінімальних заробітних плат (800 тисяч грн)
  • Фізичні особи — підприємці: 95 мінімальних заробітних плат (760 тисяч грн)

Штраф за пропонування чи реалізацію харчових доповнювачів з речовинами, що не відповідають вимогам:

  • Юридичні особи: 80 мінімальних заробітних плат (640 тисяч грн)
  • Фізичні особи — підприємці: 75 мінімальних заробітних плат (600 тисяч грн).

Нагадаємо, що мінімальна зарплата в Україні становить 8000 гривень.

бади 1

Заборона продажу ліків неповнолітнім

Верховна Рада готувалася прийняти закон, який заборонить продаж лікарських засобів особам, які ще не досягли 18-річного віку ще у 2021 році. Ініціатива виникла після трагічних інцидентів отруєння дітей медикаментами, що були придбані їхніми батьками в аптеці.

За словами Михайла Радуцького, законопроєкт передбачає повне обмеження продажу як рецептурних, так і безрецептурних лікарських засобів особам, які не досягли повноліття. Винятком залишаються вітаміни та біологічно активні добавки, які не вважаються ліками. Також можливе важке покарання для тих, хто порушить це обмеження, що може включати адміністративну і кримінальну відповідальність, включаючи ув'язнення на строк від 5 до 8 років.

Прийняття цього закону має на меті забезпечити безпеку дітей від недбалого використання лікарських засобів і підвищити рівень контролю за їхнім обігом в Україні.

Нагадаємо, в Україні є попит на лікарські засоби, які за сучасними стандартами вважаються неефективними. Особливо це стосується біологічно активних добавок (БАДів), гомеопатичних засобів та рослинних препаратів. За даними досліджень, чотири з десяти найпопулярніших препаратів в Україні не мають належної ефективності і не відповідають сучасним медичним стандартам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube