Як жінкам-медикиням стати на військовий облік: в ЗСУ назвали необхідний перелік документів та процедуру

Читать на русском

Жінкам-медикам треба прийти в ТЦК, стати на військовий облік, та отримати висновок від медкомісії про придатність/непридатність до військової служби

Читать на русском
Жінки-медики будуть ставати на військовий облік з 1 жовтня
Реєстрація на військовий облік здійснюється в ТЦК. Фото: armyinform.com.ua

Жінкам-медикам треба прийти в ТЦК, стати на військовий облік, та отримати висновок від медкомісії про придатність/непридатність до військової служби

Сухопутні війська ЗСУ розповіли, як жінкам-медикиням самостійно стати на облік з 1 жовтня. Процедура неважка і передбачає самостійний візит до місцевого Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), заведення особової справи і проход медкомісії. Та "взяття на облік" ще не означає мобілізацію до війська, наголошують військові. 

Про це повідомляє пресцентр Сухопутних військ ЗСУ в Facebook. По-перше, ось детальний перелік всіх необхідних документів, які жінкам знадобляться для візиту до ТЦК, де й відбувається постановка на облік. 

Необхідні документи:

  • заява про взяття на облік;
  • паспорт або ID-картка;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ про здобуття спеціальності/професії;
  • довідка з роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює;
  • свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;
  • свідоцтво про шлюб;
  • фотокартки 3х4.

Після цього на жінку заводять особову справу. Далі її мають спрямувати на медкомісію, яка зробить висновок про придатність/непридатність до військової служби. Медкомісія у військовозобов’язаних жінок має проходити, як і в чоловіків: огляд хірурга, терапевта, невропатолога, психіатра, офтальмолога, оториноларинголога, стоматолога та дерматолога. Єдина відмінність – жінки мають пройти ще огляд у гінеколога.

Тимчасові посвідчення військовозобов’язаного для випускників медичного вузу

Заклади освіти, де готують медиків, за два місяці до завершення навчання подають списки випускників до районних (міських) ТЦК та СП. Вони є підставою для оформлення жінкам тимчасового посвідчення військовозобов’язаного (без визначення ступеня їх придатності для виконання військового обов’язку та відмітки про взяття на облік) та внесення інформації до ЄДР призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Видача тимчасових посвідчень військовозобов’язаного жінкам відбуваються у ТЦК, на території відповідальності якого розташовані заклади освіти. Строк дії таких посвідчень – 30 діб. 

Жінки, яким видано тимчасові посвідчення військовозобов’язаного повинні в 7-денний строк з дня отримання таких посвідчень прибути до районного (міського) ТЦК та СП за містом прописки чи реєстрації для взяття на військовий облік. Непрацевлаштовані жінки прибувають до ТЦК самостійно.

Відповідальність за ухилення від постановки на військовий облік

За порушення військовозобов'язаними правил військового обліку під час воєнного стану, на них може бути накладено штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн - Ред.) (стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Жінки інших спеціальностей, споріднених з військовою, можуть стати на облік за власним бажанням. Перелік спеціальностей можна прочитати тут.

Мобілізація жінок: обмеження виїзду за кордон 

Жінки з медичною або фармацевтичною освітою, з 1 жовтня повинні стати на військовий облік. Вони набудуть статусу військовозобов'язаних і будуть підпорядковані загальним правилам виїзду за кордон, які діють і для чоловіків-військових. Тобто, їх виїзд за межі України буде обмежений.

За законом, медиків та фармацевтів не можуть працевлаштовувати без військово-облікових документів. Однак для жінок, які здобули освіту до затвердження змін до закону про військовий обов’язок та військову службу (до 30 грудня 2022 р.), діє “перехідний період”. До кінця 2026 року вони можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані. Однак роботодавці мають повідомляти у ТЦК про таких жінок, які не стоять на обліку. Ті, хто не працевлаштовані, повинні звернутися до військкоматів самостійно.

Станом на сьогодні усіх жінок випускають за кордон безперешкодно. Однак, адвокат Володимир Коротень вже розповідав, що ситуація може змінитися. Наразі воєнний стан та загальна мобілізація подовжені з 18 серпня до 15 листопада. 

Нагадаємо, що мобілізація приходить після оповіщення військовозобов'язаних шляхом вручення повісток уповноваженими особами, яке організовують територіальні центри комплектування і за яке відповідає начальник ТЦК. Після того, як начальник ТЦК виписує та підписує повістку, її вручають військовозобов'язаному.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.